Home
You Are Here: Home » Auginimas » Aviečių auginimas

Aviečių auginimas




Aviečių auginimas

Avietės yra dažnai sutinkamas augalas, nes nereikalauja ypatingos priežiūros, turi labai daug naudingų vitaminų ir komponentų. Taip pat dažnai šios uogos yra naudojamos mažinant blogojo cholesterolio kiekį organizme.

Aviečių auginimas yra tinkamiausias vietose su puriu ir derlingu dirvožemiu, taip pat ten kur yra apsaugo nuo vėjo. Tam tinka kiti augalai, medžiai, žoles, tvoros ar pastatai. Taip yra todėl, nes avietės užauga aukštesnės nei kiti augalai, ir vėjas daro neigiamą įtaką jų augimui. Avietės yra ilgametis augalas, ilgai išlaikantis savo naudingumą.

Gerai avietės auga ten kur seniau augo agurkai, burokėliai. Nevalia auginti ten kur derėjo šie augalai : pomidorai, avietės, bulvės, žemuogės. Jei to yra bus nesilaikoma, tuomet puls kenkėjai, o kartu ir ligos.

Prieš aviečių sodinukų įsigijimą atkreipkite dėmesį į išvaizdą. Augalai turi būti tvirti, beveik tiesūs, nesulūžę. Jei avietes sodinate pavasarį, tuomet pumpurai turi būti dar neišsiskleidę.

Aviečių auginime bene svarbiausią vietą užima sodinimas, nes tai yra daugiametis augalas savo naudingumą išlaikantis ilgiau nei 10 metų. Sodinimo laikui reikia pasirinkti pavasarį arba rudenį. Avietės yra sodinamos į iškastas duobeles, kurios gylis turėtų būti toks koks yra sodinuko šaknų ilgis. Užbėrus puriu dirvožemiu reikia gausiai palaistyti šiltu vandeniu. Nesusodinkite labai tankiai, nes vėliau reiks retinti. Sodinuko ilgis turėtų būti apie 15-21 cm, jei stiebas yra aukštesnis, tuomet jį nupjaukite. Atstumas tarp aviečių turi būti 1 metras, o tarp aviečių eilių 1,5 metro.

avietes

Avietėms augant priežiūra neužima labai daug laiko, nes viskas susideda iš paprasto genėjimo, patrešimo ir laistymo. Asmeniškai pas mane avietės auga puikiai ir neprižiūrimos, užtenka šiek tiek apgenėti. Jei naudosite trąšas, tuomet tręšti reiktų pradėti nuo 3-4 metų. Naudoti K, P, N trąšas, pirmaisiais metais naikinti piktžoles.

Jei pasitaiko sausas pavasaris ar vasarą, tuomet pasistenkite laistyti avietes, nes šis augalas turi daug lapų, per kuriuos garina daug vandens, o dėl negilių šaknų dažnai pritrūksta vandens. Augalui pradėjus džiūti pradeda nykti lapai, trupėti stiebas. Nokstant uogoms pasistenkite neapleisti aviečių ir palaistyti.

Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog avietės yra mano mėgstamiausias augalas. Nes nereikalauja didelės priežiūros, užveda daug ir skanių uogų ir kas geriausia, jog tai yra ilgaamžis augalas.

Be to, avietėse gausu ir vitaminų. Jose rasite vitamino C, vitamino A, taip pat ir vitamino E, B grupės vitaminų. Yra ir mikroelementų: kalio, geležies, vario.

Avietės turi ir gydomųjų savybių. O gydo kone visos aviečių dalys, nuo šakų iki uogų. Avietės skatina virškinimą, šalina iš organizmo sunkiųjų metalų druskas, gydo aterosklerozę. Be to, aviečių arbata padeda peršalus, pakilus temperatūrai.

Be to, avietės gerina apetitą, gydo uždegimines ligas, turi priešvėžinių medžiagų. Avietėse esantys vitaminai gražina odą, taip pat avietės veikia kaip antidepresantas.

Avietes galima panaudoti ir gausybėje įvairiausių patiekalų. Iš jų galima kepti pyragą, galima paskaninti konditerijos gaminius, įdėti aviečių uogienės į manų košę ar tiesiog pagardinti vaisių kokteilį ar ledus. Turbūt būtent dėl malonaus skonio ir plataus pritaikymo avietės taip paplitusios mūsų šalyje.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top