Home
You Are Here: Home » Auginimas » Baklažanų auginimas

Baklažanų auginimas




baklažanų auginimas

 

Baklažanų auginimas nėra labai paplitęs Lietuvoje, nes tai reikalauja nemažo įdirbio. Plačiau apie šiuos augalus : baklažanai yra vienmečiai augalai, priklauso bulvių šeimai. Todėl daugelis jų neaugina, nes baklažaną reikia ne tik užauginti, bet ir mokėti skaniai paruošti. Šie augalai daug aktyviau yra auginami Vakaruose ir Pietuose, ten jie daug labiau vertinami negu pas mus.

Ši daržovė mėgsta šviesą ir šilumą, dėl to daigai sodinami tik šiltnamiuose. Šaltesnio klimato juostoje į kurią patenka ir Lietuva baklažanai yra auginami šiltnamiuose. Dažnai sėklos talpinamos į vazonėlius ir patalpinamos ant palangių ar šiltnamiuose +22  – +27 laipsnių temperatūroje. Sėklos dedamos į substrato, dirvos paviršių 0,5 cm. Atstumai tarp griovėlių 3 cm , o tarp sėklų – 0,3 cm – 0,5 cm atstumais. Kadangi sėklai yra reikalingi tik vanduo ir temperatūra (dar ir deguonis), todėl vazonėliai gali būti visiškoje tamsoje. Prasikalus pirmiems daigams baklažanai turi būti perkelti į šviesą ir palaikoma 18 – 23 laipsnių temperatūra ir 15-19 naktį. Kai išdygsta 2 tikrieji lapai daigai yra perkeliami į 7-10 cm talpas. Norint atrinkti stipresnius augalus yra sodinama po 2 daigelius į vieną puodelį, o po pašalinti tą kuris yra silpnesnis. Kad baklažanai užaugtų skanūs juos būtina tręšti. Galima labai silpnu trąšų tirpalu kartą per 3 – 4 savaites. Daigai pilnai susiformuoja per 8-9 savaites. Į šiltnamį daigai yra susodinami 39-49 cm atstumu vienas nuo kito.

Baklažanams augant dažnai pradeda pulti ligos ir kenkėjai, taip pat baklažanus reikia prižiūrėti. Blunkanti baklažanų spalva ir trūkinėjanti odelė rodo, jog yra problemų su augimo aplinka. Reiktų patikrinti ar dirvoje yra pakankamai maistinių medžiagų, ar nėra skersvėjo. Norint, jog baklažanai būtų dideli ir skanūs juos reikia prižiūrėti. Reikia šalinti vaisių užuomazgas, atžalas, trumpinti viršūnes.

Norint, jog baklažanai užaugintų didelius vaisius reikia palikti apie 3-4 stiebus, tai atlikus vaisiai užaugs gražūs ir skanūs. Pasirodžius žiedams turi būti nupjaunama pagrindinio stiebo viršutinė dalis ir paliekami 3-7 vaisia. 

 

 

 




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top