Home
You Are Here: Home » Įdomybės » Karkasiniai namai

Karkasiniai namai




Lietuvoje, nors dar stipriai atsiliekant nuo likusio pasaulio, vis labiau populiarėja karkasiniai namai. Kai galų gale susitaikoma, kad technologiškai tvarkingai statant karkasinį namą jis yra ir šiltas, ir ilgaamžis, ir nedegus, ir neįgriūna dėl storesnio sniego dangos ant stogo, va tada ir renkamasi statyti karkasinį namą.

Paneigus sklandančius neigiamus mitus, išryškėja pagrindinis karkasinių namų privalumas – mažesnė kaina bei greitesnė statyba. Nedideli karkasiniai namukai dažnai naudojami ir soduose kaip vasarnamiai. Toks namelis, kur tilps ir židinys jaukumui, ir pora lovų, ir visi daržui skirti rakandai, gali kainuoti vos kelis tūkstančius eurų – tikrai patrauklu. Na o didesniam gyvenamam karkasiniam namui teks išleisti jau kelias dešimtis eurų. Bet kokiu atveju, dažniausiai tai – pigiausias variantas, kuomet reikalavimui namui panašūs.

Karkasiniai namai – sąlyginai lengvos konstrukcijos, tad jiems pakanka paprastesnių, taigi ir pigesnių pamatų. Dažnai siūloma pasitenkinti tiesiog gręžtiniais pamatais, kuomet kas maždaug 1,5 m įgrežiami poliai, kurie sujungiami rostverku. Tvirtumo ir patikimumo pakanka, o sąnaudos gerokai sumažėja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karkasinių  namai pastatomi labai greitai, vos nuo mėnesio iki kelių. Daugiausiai kelbumų karkasiniuose namuose paprastai kelia perdanga. Šitoj vietoj reikia gerai prižiūrėti statybininkus, jei statotės patys – geriau netaupyti. Plonesnių, rečiau išdėstytų atraminių lentų. Kartais taip pataupius, vėliau skundžiamasi, kad vaikštant visos grindys linguoja, išlinksta. Kad perdanga geriau izoliuotų garsą, antro aukšto grindys betonuojamos (kartais naudojamas ir smėlis – esmė suteikti perdangai svorio). Tiesa, tai didina namo kainą, tad bildėjimą bei lingavimą galima ir ignoruoti – kiekvienas renkasi pagal poreikius ir galimybes.

Karkasinių namų šiltinamas dažniausiai daromas pasitelkiant įvairiausias mineralines vatas – ekovatas, termovatas, akmens vatą ar dar kažką panašaus, vėlgi atsižvelgiant į individualius ir poreikius, ir vadybininko, su kuriuo susidūrėte, gebėjimu jus įtikinti savo produkto pranašumais. Įprastas vatos storis namo šiltumui užtikrinti – apie 15 centimetrų sienose ir apie 30 centimetrų stoge. Tiek pakanka, norint turėti šiltą, šiuolaikišką namą. Tačiau galima norėti ir daugiau, ypač jei jūsų tikslas – pasyvus namas. Tokiu atveju stogo šiltinimas didėja iki maždaug 50 centimetrų, o sienų – iki 25 – 30 centimetrų. Jei nusprendėte tikrai šiltai aprengti savo namą, nepamirškite, kad daug svarbiau yra išvngti šalčio tiltų, turėti ytin storus, sandarius, gerai sumontuotus langus bei duris. Nes papildomi vatos centimetrai, pradedant nuo 15 – 20 centimetrų, varžą didina jau labai nežymiai. Svarbiausia atkreipti dėmesį į įvairius sujungimo taškus, tarp sienų, sienų ir pamatų, sienų ir stogo ir t. t., nes būtent klaidos šiuose etapuose dažniausiai ir lemia greitą namo išsivėdinimą.

karkasinis2

Karkasiniam name komunikacijos išvedžiojamos namo karkase. Juose, o ypač antrame aukšte, paprasta pasidaryti šildomas grindis. Sienų apdaila paprastai prasideda gipskartonio plokščiu montavimu, o toliau – jūsų fantazijos reikalas. Tiesa, iš lauko pusės dažnai renkamasi tiesiog apkalimas dailylentėmis. Visumoj apdaila – kiekvieno pasirinkimas, kad ir kokios tipo namas bebūtų. Taigi karkasiniai namai neapriboja jūsų ties kokiais nors apdailos būdais.

Stogo sandara karkasiniai namai nesiskiria nuo mūrinių ar rąstinių namų. Visuose minėtuose tipuosi viskas prasideda mediniu karkasu, toliau seka šiltinimas bei apdaila. Kartais manoma, kad sunkis konstrukcijos stogai netinkami karkasiniams namams, tačiau ekspertai teigia, kad teisingai statant ir teisingai pasirenkant medžiagas, stogo svoris nėra problema. Tad tikrai galite sau leisti ir ant karkasinio namo kloti molines čerpes.

Skydiniai – karkasiniai namai. Šie namai pagrinde gaminami gamyklose – tai yra pilnai paruošiami sienų dalių skydai, kurie vėliau atvežami į jūsų sklypą ir sujungiami tarpusavyje. Tokios statybos labai populiarios visame pasaulyje, nes pirkėjui tai labai patogu – jo sklype statybų procesas ženkliai sutrumpėja, tokio namo surinkimas trunka vos kelias dienas. Greitis sąlygoja ir žemesnę tokių namų kainą – tiesiog mažiau išleidžiama darbuotojų algms. Skydų sandara tokia pati, kaip ir bemaž visų karkasinių namų: medinis laikantis karkasas, OSB (orientuotų skiedrų) plokštės ar gipskartonas,  bei akmens vata šiluminei varžai užtikrinti. Jungtys tarp atskirų skydų taip pat inžinierių nepaliktos likimo valiai – statybos įmonėms žada užtikrinti maksimalų sandarumą. Skydiniai namai sudaro daugiau nei pusę naujų namų Vakarų Europoje, Skandinavijoje, Jungtinėse Valstijose.

karkasinis5

Apibendrinant, karkasinių namų statybos nėra sudėtingesnes nei kito tipo namų, taip pat nenusileidžia savo savybėmis, bet dažniausia lenkia juos kaina. Lyginant su rąstiniais namais, karkasiniai yra stabilesni, jiems nebūdingas „sėdimas“.  Pasaulyje tokie namai – patys populiariausi, Lietuvoje jų populiarėjimą ko gero labiausiai stabdo sklandantys neigiami mitai bei įpročių nebuvimas.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top