Home
You Are Here: Home » Sodininkystė » Lanksva

Lanksva




Lanksvos – toli gražu ne vietiniai, tačiau stipriai Lietuvoje paplitę augalai. Šį krūmą įprasta matyti miestų želdiniuose, pas daugelį sodininkų, tai labai dažnas gyvatvorių augalas. Ir nieko keisto – lanksva, nors ir teikia prioritetą derlingesniam dirvožemiui, tačiau puikiai auga ir visai apleistos bei pamirštos. Su jomis paprasta, turbūt dėl jos ir mėgstamos.

Japoninė lanksva

Japoninė lanksva

Lietuvos medelynai siūlo didelę galybę lanksvų veislių. Jos skiriasi visų pirma dydžiu, taip pat – žiedų spalvomis, žydėjimo laikotarpiu. Nuo seno paplitusios baltai žydinčios lanksvos, tačiau pastaruoju metu galima įsigyti ir rožiniais, geltonais, raudonais pasidabinančių lanksvų. Rinktis veislę reikėtų ir pagal tai, kokio dydžio augalo norėsite – ar pusmetrinės alpinariumo puošmenos, ar žmogaus ūgio tankaus krūmo gyvatvorei formuoti.

Vanhuto lanksva

Vanhuto lanksva

Jei jau auginsite šį augalą ir norėsite jam įtikti, turėkite omenyje kelis pagrindinius dalykus. Jos mėgsta derlingesni, drėgną, bet neužmirkstantį dirvožemį. Geriausia – derlingesnis priemolis ar priesmėlis. Lanksvos šaknų giliai neleidžia, tačiau jos būna gana tankios. Geriausia lanksvos jaučiasi saulėtoje vietoje, tai mėgstamas alpinariumų augalas (žemaūgės veislės). Paprastai šie augalai dauginami atlankomis arba ūgliais, bet turbūt paprasčiausia jų įsigyti medelyne. Juolab, kad čia galima rasti ir įdomių veislių.

Pilkoji lanksva

Pilkoji lanksva

Lanksvų populiarumas gyvatvorėse – tikrai ne veltui. Šie augalai lengvai formuojami, puikiai tinka įvairaus aukščio gyvatvorėms formuoti. Tiesa, mažesnės, stipriau apkarpytos lanksvos paprastai žydi ne taip gausiai. Geriausia metas šių augalų genėjimui – iš karto po žydėjimo, tačiau nieko blogo augalui neatsitiks jį karpant ir praktiškai visus metus. Žiedai formuojasi ant antramečių šakelių.

Tubergo lanksva

Tubergo lanksva

Populiariausios mūsų kraštuose yra triskiautė, niponinė ir Vanhuto lanksvos, taip pat gana dažnai sutinkamos japoninė, pilkoji, Tubergo, smailialapė ir kitos. Pagrinde jos skiriasi savo ūgių, žiedynais ir jų spalvomis.  Be to, kiekvienos iš aukščiau išvardytų lanksvų rūšių dar galima rasti ir nemažai veislinių variacijų, tad pasirinkimas išties didelis. Japoninės lanksvos įvairios veislės dažniau tinka alpinariumams ar gėlynams dėl žemesnio ūgio. Tuo tarpu pilkoji yra plačiai paplitusi kaip gyvatvorių augalas.

Kad būtų šiek tiek lengviau susigaudyti, pateikiame kelių pagrindinių lanksvų rūšių ir veislių nuotraukas.

Reklama: tušinukai




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top