Home
You Are Here: Home » Sveikata » Kokoso aliejus

Kokoso aliejus




Kokoso aliejus – tai natūrali priemonė sveikatai ir grožiui puoselėti, prižiūrint medieną ir net šunis. Kokoso aliejaus prieinamumas ir platus panaudojimas lemia jo populiarumą Lietuvoje. Aliejus yra spaudžiamas iš vidinės kokoso dalies (nereiktų painioti su kokoso pienu).

Kambario temperatūroje kokoso aliejus yra kietos būsenos, tačiau paėmus į rankas pradeda tirpti. Skirtingai nei kiti augalinės kilmės aliejai, kokosų aliejus pradeda tirpti tik 25 laipsnių temperatūroje.

Kokoso aliejus

Kokoso aliejus grožiui

Kokoso aliejus turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, taip pat turi geras drėkinimo savybes. Aliejų galima naudoti pradedant pačių paprasčiausių būdų – pavyzdžiui, drėkinti išsausėjusią rankų odą. Natūralų aliejų naudoti bus maloniau nei bet kokį kremą su cheminėmis medžiagomis.

Lygiai taip pat galima kokoso aliejų tepti ir ant veido. Užsitepame aliejaus, palaukiame kol jis susigers į odą ir jau po kelių minučių atrodome sveikesni ir pailsėję. Verta žinoti, jog kokoso aliejus padeda ląstelėms atsinaujinti,  slopina raukšlių susidarymą ir išlaiko odą jauną ir sveiką.

Kokoso aliejų galima panaudoti ir esant išsausėjusiems plaukams. Plaukus reikėtų reguliariai tepti šiuo aliejumi ir jie atsigaus, pasidarys minkšti ir aplink juos susiformuos plėvelė sauganti nuo išorinio poveikio. Be to, žinoma, jog kokosų aliejus skatina plaukų augimą.

Kokoso aliejus pasitarnaus ir toms, kurioms mėgsta makiažą. Teigiama, jog kokoso aliejus yra kone pati veiksmingiausia natūrali priemonė valyti makiažui.

Vietoj brangių kūno šveitiklių galima naudoti ir natūralų kokoso aliejų. Tokiu atveju jį reikės tiesiog sumaišyti su ruduoju cukrumi ir galima pradėti šveisti!

Kokoso aliejus gali būti naudojamas ir kaip skutimosi kremas – jis nuramins odą po skutimosi. Taip pat tinkamas naudoti ir tiems, kas yra jautrūs nenatūralioms skutimosi priemonėms.

Kokosas padeda atsikratyti ir pilvo riebalais. Aliejuje esantys specifiniai riebalai padeda skaidyti kūno riebalus. Jei kasdien suvartosite 2 – 3 šaukštus kokoso aliejaus, dėl antsvorio galėsite nesijaudinti.

Kokoso aliejus

Kitos kokoso aliejaus savybės:

  • Kokoso aliejus skatina žaizdelių gijimą
  • Ramina pažeistą odą
  • Gydo lūpų pūslelinę
  • Ramina odą po uodo įgėlimo
  • Naikina kojų grybelį
  • Skatina medžiagų apykaitą
  • Skatiną mėlynių gijimą

Kokoso aliejus virtuvėje

Kokoso aliejus visų pirma gali būti pritaikomas vietoj saulėgrąžų aliejaus – tai yra, kepimui. Taip pat kokoso aliejus dera su cukinijomis, daržovėmis, kai kurie jį valgo su blynais, avižine koše.

Kokosų aliejus naudojamas ir vietoj sviesto, dedamas į tešlą. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad kokosų aliejus 25 laipsnių temperatūroje pradeda kietėti, tad gaminant tešlą, reikia pasirūpinti, kad visi ingredientai būtų kambario temperatūros. Kitu atveju – kokoso aliejus tiesiog sustings.

Jei laikysite kokoso aliejų šaldytuve, kiekvieną kartą gali tekti gramdyti jį iš indelio norint ką nors išsikepti. Būdas to išvengti yra išlydyti kokoso aliejų ir supilti į ledo formeles. Tokiu atveju užteks išsiimti vieną kokoso aliejaus kubelį ir tiesiog įmesti į keptuvę.

Patartina vartoti nerafinuotą, pirmo spaudimo kokoso aliejų. O jei jo skonis jums nepatiks – galima rinktis ir rafinuotą aliejų, tačiau pasidomėkite ar jis nėra apdorotas kenksmingomis cheminėmis medžiagomis. Kokoso aliejus yra atsparus oksidacijai, todėl jo nėra būtina laikyti šaldytuve.

Kokoso aliejus

Kiti kokoso aliejaus panaudojimo būdai

Kaip minėjome straipsnio pradžioje, kokoso aliejus tinkamas ir medienai prižiūrėti. Įtrynus šiek tiek aliejaus į senus medinius baldus, šie atgaus blizgesį ir atrodys naujesni. Tas pats metodas tinka ir su odiniais baldais bei metaliniais paviršiais.

Kokoso aliejus gali būti naudojamas ir šuniukams prižiūrėti – pavyzdžiui, patepti šuns išsausėjusią nosį, įskilimus ant pėdučių arba tiesiog ištepti visą kailį, kad šis blizgėtų ir būtų sveikesnis. Augintinis gali kokoso aliejų nusilaižyti, tačiau tai ne bėda – kokoso aliejus dedamas ir į kai kuriuos šunų ėdalus ir tai yra sveika.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top