Home
You Are Here: Home » Auginimas » Eustomų auginimas

Eustomų auginimas




Eustomos nėra vienos iš tų gėlių, kurias iškart atpažintų net ir mažai ką benusimanantis apie augaliją žmogus, tačiau per paskutiniuosius du dešimtmečius (kai eustomos pasiekė Europos žemyną) pastarųjų populiarumas sparčiai auga tiek floristikos srityje tiek ir įprastų gėlynų formavime. Dėl savo ilgai nevystančių, elegantiškos išvaizdos žiedų, naujai išvestų mažesnio ūgio veislių, eustomos gali būti puikia puošmena balkonams, namų vidaus aplinkai. Ganėtinai platus ir spalvų spektras, variuojantis nuo baltos iki dvispalvės. Eustomas prižiūrėti nėra sunku, pakanka žinoti pagrindines taisykles, kuriomis vadovaujantis džiaugsitės maksimaliu rezultatu. Jei ieškote mažiau reiklesnių rožėms, orchidėjoms alternatyvų – eustomos tiesiog idealus pasirinkimas.

Balta eustoma

Balta eustoma

Kaip auginti eustomas?

Sėkmė auginant eustomas, labai priklausys ir nuo tinkamo dirvožemio parengimo. Jei šias gėles ruošiatės įkurdinti viduje, rinkitės specialius žemių mišinius pritaikytus kambario augalams. Kitu atveju, sodinant lauke, dirvožemis turėtų pasižymėti pakankamu pralaidumu vandeniui, gera oro cirkuliacija. Papildomai galima įmaišyti humuso, durpių bendrai mineralinei struktūrai pagerinti. Venkite molingų vietų, kuriose eustomos praranda gyvybingumą, imunitetą ligoms, o dažnu atveju ir visai nunyksta.

Dar viena išskirtinė eustomų savybė – ganėtinai smulkutės sėklos. Dėl šios priežasties jų žemėmis užberti jau nebereikia, visiškai pakanka šiek tiek padrėkinti paviršių smulkiu vandens purkštuvu. Maždaug dviejų savaičių laikotarpyje jau išvysite pirmuosius daigelius. Prieš jiems pasirodant, vazonus patartina pridengti stiklu, palaikant  apie +20 laipsnių temperatūrą, vis patikrinti ar žemė neprarado būtino drėgmės kiekio. Nesibaiminkite dėl pernelyg lėto augimo proceso. Šioms gėlėms tai visiškai normalu. Praėjus keliems mėnesiams, kai lapai jau bus pilnai susiformavę, atskirkite ūglius vieną nuo kito persodindami į naujus vazonėlius. Lysvėse labai svarbu tarp sodinukų palikti apie 15 centimetrų atstumus. Reikėtų pabrėžti, kad persodinimo procesas reikalauja ypatingo kruopštumo bei atsargumo, nes eustomų šaknys ypač gležnos ir bet koks neatsargus, grubus judesys gali lengvai sugadinti daigą( šis bus nebetinkamas auginimui). Tuo tarpu lauke viešinčioms gėlėms, nepamirškite šiek tiek patrumpinti viršūnėles. Kad daigai įsitvirtintų dar sėkmingiau, naudokite juos prilaikysiantį specialų tinklą. Į vazonus persodintoms eustomoms geriausia parūpinti vėsesnę  vietą( maždaug +18 laipsnių). Tolimesnės laikymo sąlygos irgi turėtų atitikti visus eustomų poreikius( pakankamas šilumos kiekis, šviesa). Visgi nelaikykite vazonų su eustomomis ir tiesioginių saulės spindulių pasiekiamoje vietoje. Kartas nuo karto paliekite, tik saikingai, nes didelis drėgmės kiekis eustomų nedžiugina. Beje, žiemos sezono metu vertėtų pasirūpinti papildomu apšvietimu.

Populiarios ir dvispalvės eustomos

Populiarios ir dvispalvės eustomos

Dažniausiai eustomas pakerta grybelinės ligos. Esant gerokai normas viršijančioms drėgmės sankaupoms, gali pradėti pūti ir pačios šaknys, todėl dar karta pasikartosime, kad laistymas turi būti saikingas, antraip galite tik pakenkti vietoj siekio palaikyti augalo gyvybingumą. Kitas būdas užbėgti galimiems pažeidimams už akių- papildomai eustomas purkšti fungicidais.

Neretai šių gėlių augintojai pastebi nenormaliai ištįstančius stiebkočius. Greičiausiai šį defektą įtakojo per karšta temperatūra bei azoto perteklius. Tokiu atveju nedelsiant perneškite vazonus į vėsesnę patalpą ar sumažinkite šaltinio skleidžiamą šilumą. Be visa ko, laikykitės trąšų dozavimo instrukcijų , o ne normuokite iš akies.

Atėjus laikui vis dar nematyti žiedpumpurių? Kaltę galima suversti atvirkštiniam variantui- per mažai temperatūrai. Paprastai problema išsisprendžia padidinus šilumos kiekį.

Jei norite patys pasigaminti nuostabiausių eustomų puokščių – sodinimui rinkitės skinamąsias veisles. Šios ne tik žydi bene iki aštuonių savaičių, o ir jau nuskintos bei pamerktos vazoje akis džiugina dar apie keturiolika dienų. Kad grožis neblėstų kuo ilgiau, kotelius skinkite jau pirmajam žiedeliui prasiskleidus. Taip pat reikėtų įstrižu pjūviu patrumpinti stiebo dalį, apskabyti lapus, kad gėlės išnaudotų kuo mažiau vandens ir energijos jį siurbti kitoms dalims nei žiedas.
Eustomos dailiai atrodo tiek pavieniui tiek ir puokščių kompozicijose, dera su bene visomis kitomis gėlėmis. Žiedais galima įdomiai dekoruoti stalus, šventines erdves, žvakes ir viską, ką tik norite pagyvinti, išskirti iš bendros aplinkos. Tikrai nesuklysite pasirinkę auginti būtent šias gėles, kuriose tobulai susijungia prašmatnumas su paprastumu, didingumas su kuklumu, ryškumas su subtilumu.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top