Home
You Are Here: Home » Auginimas » Agrastų auginimas ir sodinimas

Agrastų auginimas ir sodinimas
agrastų auginimas

Agrastai yra vidutinio dydžio krūmai spygliuotomis šakelėmis, kurios turi 1-4 ataugas. Agrastų auginimas ir agrastų sodinimas nėra sunkus. Jų rūšys yra skirstomos į europinius ir amerikietiškus. Lyginant su panašiu giminaičiu – serbentu, agrastas yra mažesnis krūmas, tačiau jų šakos tankesnės, jų daugiau, o ir uogos yra stambesnės.

Uogas agrastai pradeda vesti antrais metais nuo pasodinimo, tačiau būna ir išimčių, dėl kurių agrastui įsijungia vegetacinis laikotarpis ir jis neveda uogų. Krūmai žydi 4-6 dienas, uogas yra subrandinamas per maždaug 45-50 dienų po žydėjimo pabaigos. Agrastams yra labai reikalinga saulė, augantiems pavėsy dažnai pasireiškia grybelinės ligos, kurios negydomos gali sunaikinti agrastą. Ši rūšis yra atsparesnė šalčiui nei serbentai. Užsitęsus sausrai reikia nepamiršti agrastus palaistyti.

Derlingiausiu agrastai būna 5-7 gyvenimo metais, o 12-16 metais uogų gausa pradeda mažėti.

Agrasto uogos sudėtis : 14-18 % cukraus, 1,5-2,5 % kurios labai reikalingos žmogaus kūnui, gausu vitamino A, C,B. Vaikams agrastų uogos yra reikalingos dėl uogose gausiai randomos geležies, fosforo.

Kaip ir minėta, norint sulaukti gausaus derliaus reikia pasirinkti saulėtą vietą, kurioje dirba būtų drėgna, lengva, laidi vandeniui. Reikėtų vengti smėlingos dirvos.

Įsigyjant atkreipkite dėmesį į ūglių viršūnėles, jei jos nudžiuvusios tokio serbento nepirkite, nes teks pavargti norint, jog serbentas prigytų.

Sodinimas : duobės matmenys 50×50 cm, gylis : per du kastuvus. Dugnas turi būti išpurentas, kad agrastas lengviau prigytų. Naudojant kompostą ir mineralines trašas reiktų juos kartu sumaišyti, o po to sumaišyti ir su žeme. Prieš pasodinimą išskleiskite augalo šaknis. Duobę užpilkite tuo pačiu mišiniu, žemę suspauskite, stipriai paliekite vandeniu.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top