Home
You Are Here: Home » Daržininkystė » Ankštinių daržovių auginimas

Ankštinių daržovių auginimas




ankstiniai

Daržo žirniai

Mūsų krašte auginami gliaudomieji (sėklos valgomos arba marinuojamos žalios) ir šparaginiai, kurie vartojami virti ar marinuojami su ankštimis, kol sėklos dar nesubrendusios. Žirniai auga bet kokioje dirvoje, net ir molio, jeigu ji ne per sausa. Žirniai sėjami anksti, balandžio pradžioje, kol dar nepasirodė jų kenkėjai. Šalnų nebijo.

Žirniai būna krūminiai ir aukštaūgiai vijokliniai, kuriems reikia atramų (vytelių ar tarp stulpelių ištemptos vielos). Krūminiai žirniai sėjami eilutėmis, paliekant tarp jų  30 cm pločio tarpueilius, o aukštaūgiai – juostomis, kas 20 cm, paliekant tarp joust 50 cm pločio tarpus, kad būtų kur įsmeigti atramas. 1 ilginiame metre sėjama apie 10-15 sėklų, kurios įterpiamos 5-6 cm gyliu.

Pupelės

Pupelės būna krūminės ir vijoklinės. Pastarosios išauga iki 2 m aukščio, todėl joms reikia atramų. Yra gliaudomųjų pupelių, kurių valgomos sėklos, ir šparaginių – valgomos ankštys su nesubrendusiomis sėklomis. Pupelės auginamos panašiai kaip žirniai, tik sėjamos šiek tiek rečiau ir vėliau, nes jautrios šalnoms.

Daržo pupos

Daržo pupos – labai senos daržovės, tačiau dabar jų auginama visai mažai. Pupų sėklas galima valgyti žalias (kaip žirnius) arba virtas (žiemą).

Pupos sėjamos balandžio mėnesį. Auginamoskaip pupelės. Kad pultų Amaras, reikia purkšti muilo putomis (nekenksmingos žmogui) arba chlorofosu, kol nežydi.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top