Home
You Are Here: Home » Auginimas » Arbūzų auginimas Lietuvoje

Arbūzų auginimas Lietuvoje
Arbūzų auginimas Lietuvoje

Arbūzų auginimas Lietuvoje nėra labai paplitęs, nes daugelis mano, jog mūsų klimato sąlygomis užsiauginti pilnavertį arbūzą yra labai sunku. Tačiau iš tikrųjų arbūzų auginimas Lietuvoje nėra sunkus, tiesiog reikia išsirinkti tokia vietą kuri būti ideali arbūzų augimui ir gerai jį prižiūrėti.

Arbūzai geriausiai dera neutralioje pH. Jei nesate tuo tikri, tuomet galite įberti pelenų arba padaryti pelenų tirpalą, kurį reikia palaikyti 2 dienas prieš įpilant į duobutę. Pirkite tokias sėklas, kurios yra pritaikytos augti šaltesnėmis sąlygomis. Į vazonėlius sėklas įdėkite kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Galite į vazonėlį įdėti ir po 2 arbūzų sėklas, tuomet silpnesnį daigelį pašalinsite, taip atrinksite stipresnes sėklas.

Šiltnamyje daigus sodinkite vasaros pradžioje, o esant ankstyvam pavasariui ir pavasario pradžioje. Arbūzų auginimui šiltnamio vietos nereiktų gailėti ir arbūzus sodinti kas 1,2 metro, tačiau galima šiek tiek ir rečiau – 1 metras.

Arbūzų auginime labai svarbus yra gausus laistymas, nes kitaip arbūzas gali užaugti dideles, bet be skonio. Laistydami arbūzą liekite tik šaknis, nepažeiskite lapų. Sunokę arbūzai turėtų būti rudens pradžioje. Nudžiuvus arbūzo stiebui vaisių nuimkite. Jei pastuksenus garsas bus skardus, reiškiasi arbūzas nesunokęs, tuomet arbūzą palaikykite ant palangės. Sunokusio arbūzo garas pabeldus turi būti duslus.

Dažnai pakelėse žmonės pardavinėja savo užaugintus ekologiškus arbūzus, tačiau neapsigaukite, pirkite tik pas tuos žmones, kurie arbūzus pardavinėja metų metais. Buvo ne vienas atvejis, kuomet žmogus nusiperka ekologišką arbūzą iš žmogaus, o pasirodo šis yra iš parduotuvės.

arbuzas

 
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top