Home
You Are Here: Home » Auginimas » Pomidorų daigų auginimas

Pomidorų daigų auginimas
pomidorų daigų auginimas

Pavasaris – tai laikas, kuomet reikia susimastyti apie pomidorų daigų auginimą. Pirmiausia, kaip ir visada reikia įsigyti žemių mišinių daigams auginti,  nusipirkti pomidorų sėklų ir mažų vazonų daigams auginti.

Pomidorų daigų auginimas vyksta  geriausiai atrinkant didžiausias sėklas, nes tai yra gana svarbu. Vėliau 2 l vandens tirpale ištirpdome 2 g kalio permanganato ir išlaikyti mūsų būsimuosius daigus 15 min. Nepamirškite sėklų perplauti vandeniu ir apdžiovinti kelias minutes. Vėliau sėklas sodiname į pasirinktą vietą. Pomidorų sėkloms išleidus daigelį, sėklas sėjame žemės paviršiuje, negiliau nei 1 cm gylyje. Daigumui pagreitinti supurename žemę ir užpilame ploną jų sluoksnį, aptraukiame plėvele. Žemių gylis turi būti ne mažesnis kaip 10 centimetrų. Norint jo pomidorų daigai užaugtų dideli reikia palaikyti pastovią temperatūra – 20 laipsnių. Auginant savoms reikmėms, galimi ir nukrypimai, tačiau tuo atveju daigai augs daug lėčiau nei įprastai. Daigai turi sudygti per maždaug 5-8 d. Praėjus 7 dienoms po sudygimo, daigus patalpiname į šviesią ir šaltoką vietą, jog temperatūra būtų apie +10 naktį, ir +15 dieną. Tokia temperatūra užtikriną greitą šaknų augimą. Ankščiau paminėtoje temperatūroje pomidorų daigus laikome iki antro tikrojo lapo pasirodymo.

Pomidorų daigų negalima perlaistyti, liekite tiek, kad sudrėgtų žemė, liekite taip, jog vanduo tekėtų tik ant šaknų. Norint užauginti stipresnius daigus galima juos nupurkšti pieno tirpalu 1 :10, tai padeda išvengti virusinių ligų.

Užaugus 2-3 lapams, daigus yra būtina persodinti į gilesnes talpas. Žemės turi būti tokios pačios kaip ir iš pradžių. Pomidorų daigai yra sodinami 10×10 atstumu. Norint išvengti šaknų dygimo į apačia, šaknelių apačia galima nugnybti. Pačiomis pirmosiomis dienos daigai būna labai jautrūs, todėl reikia palaikyti +10-15 temperatūra. Praėjus kelioms dienoms daigus galima perkelti į 20+ temperatūra. Po 14 dienų po daigų perkėlimo augalus galima palaistyti medžių pelenų tirpalu. 1 šaukštas : 1 litras verdančio vandens, po 24 valandų reikia pridėti dar 1 litrą vandens. Vanduo turi būti šiltas. Venkite laistyti šaltu vandeniu, nes tai suerzina augalą.

Per didelius pomidorų daigus yra galimybė pasodinti gulsčiai. Prieš tai reikia nuskabyti apatinius stiebo labus, ir užberti substrato. Labai peraugusių augalų stiebus galima pašalinti prieš 4-ojo lapo nuo viršau ir jas patalpinti vandenyje. Po 7-10 dienų pomidorų daigai išleis šakneles ir augalus bus galima talpinti į dirvą. Po sa­vai­tės dai­gų vir­šū­nės iš­leis šak­nis ir juos bus ga­li­ma so­din­ti į dir­vą.

Pomidorų daigų auginimas yra procesas kurį reikia prižiūrėti ir įdėti šiek tiek pastangų.

 

 
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top