Home
You Are Here: Home » Auginimas » Ridikėlių auginimas

Ridikėlių auginimas




Ridikėliai – ankstyva daržovė, kurią lauke valgymui galima užsiginti ir turėti jau net gegužės mėnesį. Jie auginami ir lauke, ir šiltnamyje. Dažnai mėgstama pirmuosius ridikėlius sėti į šiltnamį labai anksti, dar balandį ar kovo antroje pusėje, ir kuomet jie užauga, vieta užleidžiama šilumamėgiams pomidorams.

Ridikėlių yra įvairių veislių, kurios skiriasi formomis (pailgi ir apvalūs), spalvomis (raudoni, balti, violetiniai), skoniu, bei svarbiausia – ankstyvumu. Daugeliui sodininkų ir daržininkų norisi kuo ankstyvesnių ridikėlių, kad kuo greičiau pasidžiaugti sezono derliumi. Ankstyvosios veislės nuo pasėjimo užauga maždaug per tris savaites, kuo šiltesni pavasario orai – tuo greičiau.

Ridikėliai gana reiklūs dirvožemiui, geriausiai dera humusingoje, purioje dirvoje. Taigi geriausia – gausiai komposto turinti žemė. Arba durpės, būtinai nukalkintos. Rūgščiose dirvose, kur sunkesnis mineralinių medžiagų prieinamumas, ridikėliai auga sunkiai, yra kieti, „sumedėję“, neskanūs. Panašiai jie auga ir vasarą, kuomet yra per karšta šiai daržovei, dažnai, nespėjus laiku laistyti, trūksta drėgmės. Esant karščiams, ridikėlių biomasė labiau kaupiama lapuose, taigi vėl nėra gerai. Nors, kita vertus, salotoms puikiai tinka ir jauni ridikėlių lapai. Palankiausiai ši daržovė auga esant apie 20 laipsnių šilumos. Galima ridikėlius auginti ir rudens derliui, sėjant rugpjūčio antroje pusėje ar net rugsėjį. Puiki daržovė, nenorint palikti tuščio daržo po kitų kultūrų nuėmimo.

ridikeliu_auginimas

 

Ridikėliai puikiai pakenčia šalnas, kai kurios veislės – net iki -6 laipsnių. Taigi juos galima pradėti sėti tikrai anksti, geriausia tą daryti kas savaitę ar dvi, kad derlius būtų ištęstas laike. Ridikėliai nemėgsta, jei toje žemėje ankščiau augo kopūstinės daržovės, geriausia kad tai būtų buvę bulvės, agurkai, pomidorai.

Sėjant ridikėlius sėklos paprastai barstomos eilėmis, idealiu atveju – sudėliojamos kas  maždaug 2-3 centimetrus. Jiems užaugus, nuėmimas vykdomas atrankiniu, arba retinimo principu. Išsirenkate didžiausius, juos išraunate, skaniai suvalgote, ir tuo pačiu daugiau erdvės atsiranda mažesniems, greičiau ima augti šie. Jei laikosi palankūs orai, kad daržovės neperaugtų tokį retinimą reikia atlikti dažnai, bent kas dvi tris dienas. Peraugę ridikėliai tampa keistesni, skilinėja, yra ne tokie skanūs.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top