Home
You Are Here: Home » Auginimas » Salotų auginimas

Salotų auginimas




 

Kiekvienam iš mūsų salotos yra neatsiejama daržovė, be kurios neįsivaizduojame daugelio patiekalų, matyt dėl to salotų auginimas yra toks paplitęs augalas Lietuvoje. Tai yra vienmetis augalas, kurio sėklos pradeda augti esant gana žemai temperatūrai – esant +4 – +5 laipsniams. Tačiau kaip ir visada, geriau auga esant  šiltesniam orui – +12 – +20 laipsnių temperatūroje. Taip pat salotos yra atsparios šalčiui, todėl nušalimai yra labai reti. Auginant salotas svarbi drėgmė ir šviesa. Žemės negalima per daug tręšti, ypač azotinėmis trąšomis (  nes salotos kaupia nitratus). Salotos puikiai auga toje žemėje kur prieš tai augo agurkai, pomidorai, bulvės.

salotos

Salotos auga neutralioje pH, jei dirva per rūgšti, neutralizuokite ją pelenais. Vietą kurioje auginate salotas pastoviai keiskite. Į tą pačią vietą sodinti salotas galima po 3 metų. Salotų sėklos beriamos į žemę ir paslepiamos po plonu žemių sluoksniu. Po maždaug 15 – 22 dienų ( arba turint 1-2 lapelius )  jos praretinamos, tarp salotų reiktų palikti po 4-6 cm, priklausant nuo veislės, o po to ir po daugiau.

Jei norite sutaupyti žemės, tuomet salotas galite sėti dažnomis lysvėmis arba lysvių pakraščiuose. Derlius nuimamas ryte, nes kitaip augalas dėl prarandamų medžiagų gali nudžiūti. Palaistyti salotas vertėtų ryte ir neaplaistant lapų, palaisčius galite supurenti dirvą, jog būtų spartesnę deguonies apytaka tarp atmosferos ir šaknų.  Vakare esant drėgniems lapams padažnėja ligos. Pakartotinai salotos netręšiamos.

Salotų auginimas dažnai yra malonus, nes tai užima mažai laiko, nereikalauja didelės priežiūros, o ir derlius būna labai greitas. Skanių salotų.

 




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top