Home
You Are Here: Home » Auginimas » Fikusas

Fikusas




Kas tas fikusas? Tai augalas, kilęs iš tropinių platumų. Tiesa, tropikuose fikusų galima rasti net 850 skirtingų rūšių! Nuo mažų krūmelių ir lianų iki 50 – ies metrų aukščio medžių. Tokioje įvairovėje galima ir pasiklysti. Galbūt todėl Lietuvoje dažniausiai auginame stambialapį fikusą – toks dar telpa į kambarį. Bėgant laikams iš fikusų buvo išvesta daug skirtingų jo veislių – labiau pritaikytų auginti kambaryje – ne tokių didelių ir mažiau besišakojančių – tokio augalo priežiūra yra paprastesnė. Fikusas laikomas puošniu augalu ir tikrai gali pagyvinti jūsų svetainę ar kitą kambarį. Pasidomėkime plačiau apie fikusą ir kaip jį reiktų auginti.fikus2

Kaip minėjome anksčiau, dažniausiai auginame stambialapį fikusą, kuris yra kilęs iš Indijos. Augalas, augdamas tropinėse platumose, užsiaugino truputį pailgus, odiškus, blizgančius lapus. Lapai yra gana dideli ir siekia net iki 30 cm ilgį. Tai greitai augantis augalas, kartais, gerai prižiūrint, galima tikėtis, kad iš jo išaugs vienas naujas lapas per savaitę. Bet spartaus augimo nereikia bijoti – šis veislė ne be reikalo pasirinkta auginti namuose – augdamas fikusas nesišakoja, tad ir rūpintis juo daug nereikia. Kita vertus, jei norime kaip tik plačiai išsikerojusio augalo, galima jo šakas genėti. Tokiu atveju reikia žinoti, jog nukirpus šakelę iš jos ims bėgti baltos sultys. Jas reikėtų nusausinti. Greičiausi rezultatai pasiekiami genint pavasario metu.fikus3

Fikuso priežiūra

Kaipgi auginti fikusą? Limituojantis veiksnys čia yra temperatūra. Ją reikia palaikyti aukštesnę nei 13 laipsnių, tad nestatykite fikuso arti balkono durų žiemos metu. Gaunamas šviesos kiekis priklauso nuo fikuso rūšies, tačiau jei auginame stambialapį fikusą, jam tikrai patiks pabūti saulės šviesoje.

Fikuso laistymas. Fikusus laistome rūpestingai. Tai yra, ne tada kai einame pro šalį, bet stebime, kada vazono žemė pradžiūsta. Laistome drungnu vandeniu. Žiemą, kai ne taip karšta, laistyti reikia nedaug. Be žemės drėgmės svarbu palaikyti ir lajos drėgmę – jei kambaryje oras sausas, nupurškiame ir lapus.

Fikuso persodinimas. Augant medeliui, žinoma, jį reikės persodinti. Tačiau nerekomenduojama to daryti labai dažnai – fikusas gerai jausis persodinant kartą per 2 metus, pavasarį. Jei norite fikusą padauginti, tai daroma labai paprastai – tiesiog pavasario metu sodinami stiebo auginiai. Tuomet reikia atpjauti tokią medelio dalį, kur yra vienas lapas. Virš lapo paliekame 2-3 centimetrus stiebo. Prieš sodinant auginį galima palikti šiltame vandenyje kelioms valandoms. Išėmus iš vandens išdžioviname pjūvių vietas ir galime sodinti. Taip pat, jei įdomu, galima užsiauginti ir fikusą – bonsą. Toks medelis reikalaus daugiau priežiūros, bet ir pagyvins kambarį.fikus1

Dažnas žmogus, augindamas fikusą, vieną dieną klausia: kodėl krenta fikuso lapai? Tai dažniau problema auginant šį augalą. Tai yra augalo reakcija į stresą, sukeliamą šių veiksnių:

  • Perlaistymas ar per menkas laistymas
  • Maža drėgmė
  • Šviesos trūkumas
  • Netinkamas persodinimas
  • Per aukšta/per žema temperatūra
  • Vabzdžiai
  • Menkas tręšimas

Kaip matote, fikusas reikalauja nemažai priežiūros. Tačiau tai vis vien populiarus augalas tiek namuose tiek ir įvairiose įstaigose. Šis augalas suteikia jaukumo ir pagyvina aplinką. Tad kodėl gi neužsiauginus fikuso medelio ir jums?




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top