Home
You Are Here: Home » Gėlininkystė » Hortenzija

Hortenzija




Hortenzija – išvaizdus, vidutinio aukščio krūmas didžiuliais žiedais. Ar baltais, ar spalvotais – jau jūsų pasirinkimas, veislių būna pačių įvairiausių. Šis augalas puikiai papuošia kiemą, nors, derėtų pasakyti, kad erdvės jam palikti taip pat reikia. Hortenzijų gimtinė – tolimieji rytai, tačiau agronomai išvedinėdami įvairias veisles puikiai šį augalą pritaikė ir mūsų klimatui.

Populiariausios pas mus – aukštesnė krūminė ir žemesnio ūgio šluotelinė hortenzijos. Abiejų veislių galima rasti daugelyje medelynų.

Hortenzija

Hortenzijų auginimas

Hortenzijos yra labai ilgaamžis augalas, gyvuojantis net keliasdešimt metų. Dėl to jos puikiai tinka pavyzdžiui gyvatvorėms. Tiesa, žiemos metu hortenzijų gyvatvorė atrodys tikrai nykiai, bet jei tai jūsų vasarinė sodyba – kodėl gi ne.

Šis augalas nėra reiklus dirvožemiui, nors geriau auga šiek tiek rūgščioje terpėje. Dažniausiai augalą medelyne nusipirksite jau su vazonu, toks persodinimas galima visus metus (žiemą, žinoma, sunkiai). Jei vis tik pirksite hortenziją ne vazone, geriausias laikas sodinimui – pavasaris. Augalui paruoštą maždaug 50 x 50 x 50 cm dydžio duobę užpildykite ir rūgščiomis durpėmis, ir kompostu, ir netgi priemoliu, kad geriau palaikyti augalo mėgstamą drėgmę. Kompostas – azoto šaltinis, o hortenzijai jo reikia nemažai. Vos pasodinus dar jo užteks iš duobėje esančių durpių bei komposto, tačiau vėliau reiktų augalą patręšti azotinėmis trąšomis, geriausia pirmoje metų pusėje. Vengti ir pertręšimo, nes augalo vešlumas gali jį tiesiog sulaužyti.

Įdomu tai, kad rūgštesnėje dirvoje augančios hortenzijos turi daugiau melsvų bei rausvų žiedų, o štai jei substratas šarmingas, žiedai ims gelsti. Tai puikus indikatorius, jog pats laikas parūgštinti dirvą.

Hortenzija

Hortenzijos natūraliai auga šviesiuose miškuose ar pamiškėse, tad ir sodyboje reikia panašių sąlygų – tiesioginės saulės, ypač didesnę dienos dalį, geriau vengti, bet ir ūksmė kur nors po medžiais nebus gerai. Medžių kaimynystė šiam augalui netinka dar ir gana aršios šaknų konkurencijos dėl išteklių.

Pagrindinė hortenzijų priežiūra – tai palaistymas jei sausa bei ir apgenėjimas vieną ar du kartus per metus. Geriausia genėti vėlų rudenį arba pavasarį, kuomet augalas dar ar jau pasyvioje vegetacinėje stadijoje. Rudenį nuo stambių žiedynų apgenėti augalai išvengia pavojaus būti aplaužyti nuo sniego svorio. Auginant štambinę hortenzijos formą, tai yra tokia, kur yra vienas pagrindinis stiebas ir tik ant jo šakojasi šakos su žiedynais, būtent taip ir genime – visada palikti vieną tą patį stiebą, pašalinant naujai dygstančius. Na o jei šiuos augalus naudojate gyvatvorei, tuomet apgenėti teks dažniau, nors tikrai nebūtinai.

Hortenzijos gana jautrios sausrai. O vasarų net ir pas mus, Lietuvoje, būna įvairių. Tad jei savaitę ar ilgiau laikosi sausros, augalas gali pradėti vysti, reiktų netingėti palaistyti ir jį.

Hortenzijų gyvatvorė

Na, o jei norite padauginti hortenzijų ir pasidalinti su draugais bei kaimynais, paprasčiausia tą daryti atlankomis. Palenktas prie žemės ir šiek tiek apkastas ūglys maždaug per metus suformuoja pakankamai tvirtas šaknis, kad būtų savarankiškas. Taigi belieka jį atskirti nuo pagrindinio krūmo ir nešti kam nors dovanų.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top