Home
You Are Here: Home » Gėlininkystė » Orchidėjų priežiūra

Orchidėjų priežiūra




Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog orchidėjos auginimas yra beprotiškai sunkus ir Jūs nepajėgsite užauginti gražios bei sveikos orchidėjos. Bet tai – netiesa. Tikite? Pabandysime įrodyti, jog šios gėlės nereikalauja perdėtos priežiūros, o skirus minimalų dėmesį galite užauginti nepaprasto gražumo augalą, kurio spalvų paletė labai plati.

Šis straipsnis bus labiau orientuotas į Lietuvoje dažniausiai auginamas rūšis, tokias kaip falenopsiai, dendrobiai, cimbidžiai, katlėjos, kurios labiausiai prisitaikiusios gyventi mūsų butuose.

Dauguma orchidėjų mėgsta saulės šviesą, todėl geriausiai jos auga namuose ant palangių. Patartina orchidėjas laikyti ant rytų pusėje esančios palangės, žinoma, vakarų pusė taip pat tinka, bet tuomet reikia labai saugoti gėlę nuo tiesioginių saulės spindulių, jog nenudegtų ir nepagelstų lapai. Žiemą, kai jau saulės spindulių intensyvumas kiek sumažėjas, orchidėjas laikykite prie pietų pusėje esančių langų.

Orchidėjų priežiūra

Palankiausia orchidėjoms temperatūra – kambario temperatūra, apie 18° – 27°C. Temperatūra orchidėjoms yra gan svarbi, mat nuo jos priklauso vystymasis – jei temperatūra per aukšta, ji lėtina orchidėjų augimą, jei per žema, kenkia orchidėjos žiedams. Nors ir sunku patalpoje palaikyti vientisa temperatūra, tačiau kuomet pradeda formuotis žiedai, pasistenkite vengti temperatūros svyravimų, nes žiedai gali žūti nespėję prasiskleisti.

Taip pat labai svarbu orchidėjoms drėgmė ir laistymas. Kaip teigia literatūra, drėgmės lygis turėtų būtu tarp 50% ir 75% santykinės drėgmės. Bet mes rekomenduotume pasirūpinti specialiu orchidėjų drėkinimų – įstatykite augalą į drėkinimui skirtą padėklą su žvyru ir vandeniu, bet neleiskite šaknims mirkti vandenyje.

Orchidėjas auginant labai svarbu sistemingai laistyti, nes pastovi drėgmė sudaro palankias sąlygas augalo šaknims augti. Patogiausia laistyti taip: įpilkite į dubenėlį puse vazonėlio aukščiui lygio vandens ir įdėkite ten vazonėli. Taip laikykite nuo ryto iki vakaro, t.y. apie puse paros, jokiais būdais ne naktį. Geriausia laistyti gėlę apytiksliai kartą per savaitę. Liedami augalą tai darykite atsargiai, kad ant lapų nesusikauptų vanduo, tai daro neigiama įtaką orchidėjoms.

Aktyviu orchidėjos augimo metu siūlome naudoti specialias trąšas, kurias galima įsigyti sodo prekių parduotuvėse. Rugsėjo mėnesį naudokite trąšas žiedams stiprinti. Trąšas naudokite pagal instrukciją, esančią ant pakuotės.

Persodinimas – persodinti orchidėja reikia ne tik dėl to, jog tapo per mažas vazonas, bet ir pats persodinimas teigiamai veikia orchidėjas. Tai siūloma daryti vidutiniškai kas metus. Persodinimui yra kelios sąlygos: neplanuokite persodinti gėlei žydint ir ruduo–žiema nelabai tinkamas metas persodinimui.

Reguliariai apžiūrėkite orchidėją, nes šiuos augalus taip pat puola kenkėjai. Juos šalinkite cinamono, muilo arba izopropilo alkoholio tirpale pamirkytu skudurėliu.

Orchidėjos

Nužydėjus mūsų nuostabiajai orchidėjai, apžiūrėkite žiedynstiebį, galbūt ant jo atsirado naujų gumbelių. Jei atsirado, suskaičiuokite tris gumbelius nuo žiedynstiebio pagrindo ir nupjaukite žiedynstiebį už trečio gumbelio. Nupjauta vietą pabarstykite cinamono milteliais. Jei augalas sveikas, po kelėtos savaičių Jus džiugins savo neapsakomai nuostabiais žiedais.

Ir tai – visa orchidėjos priežiūra. Ar tai daug, spręsti Jums, bet mes manome, jog vardan tokio nepaprastai gražaus augalo šis vargas – per mažas. Linkime sulaukti neapsakomai gražių žiedų ir jog šis augalas visuomet džiugintu Jūsų akis.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top