Home
You Are Here: Home » Įdomybės » Kaip auginti daržoves šiltnamyje?

Kaip auginti daržoves šiltnamyje?
Daržovių auginimas šiltnamyje gali ne tik pratęsti jų derliaus sezoną, bet taip pat padeda sutaupyti laiko, kadangi tinkamai suformavus šiltnamio ekosistemą, pasirūpinus pakankamu vėdinimu ir drėgme, daržovių auginimui galima skirti daug mažiau laiko, nei auginant jas lauke. Internetinės parduotuvės b-a.eu, prekiaujančios šiltnamiais ir kita sodo bei daržo įranga, atstovas M. Meliešius pateikia patarimus, kaip išsirinkti tinkamą šiltnamį ir kaip jame užsiauginti norimų daržovių.

Pirmasis žingsnis – šiltnamio pasirinkimas

Šiuo metu rinkoje siūlomas labai didelis įvairių šiltnamių pasirinkimas. Galima rasti tiek labai mažų, kelių kvadratinių metrų ploto šiltnamių, tiek didelių šiltnamių, su sudėtingomis mikroklimato palaikymo sistemomis. Kokį šiltnamį pasirinkti – priklauso nuo Jūsų poreikių. Jeigu neturite daug patirties augindami daržoves, galite pradėti nuo mažesnio, kompaktiškesnio šiltnamio, kadangi juo bus paprasčiau pasirūpinti. Išbandykite savo idėjas ir vėliau, jeigu daržovių auginimas Jums patiks, galėsite įsigyti didesnio ploto šiltnamį. Jeigu turite patirties augindami daržoves, galite drąsiai rinktis didesnio ploto šiltnamį. Ypač tuomet, jei planuojate auginti produktus ne tik sau, bet ir savo šeimai. Apsidairykite internetinėse parduotuvėse, pasidomėkite jų siūloma produkcija ir tikrai rasite šiltnamį, kurio norite.

agurkai1

Kur pastatyti šiltnamį?

Vietą šiltnamiui geriausia numatyti dar prieš jį renkantis. Įvertinkite, ar turite pakankamai vietos norimam šiltnamiui pastatyti. Geriausia šiltnamį montuoti ten, kur jį pasiekia daugiausiai tiesioginių saulės spindulių, tačiau yra natūrali užuovėja. Taip pat turite įsivertinti, ar pasirinktoje vietoje yra patogiai pasiekiamas vanduo ir jeigu reikia elektra, kurios gali prireikti, jeigu norėsite automatizuoti savo šiltnamį. Šiuolaikiniai šiltnamiai yra itin lengvai montuojami, todėl nesunkiai jį surinksite bet kurioje pasirinktoje vietoje.

Taip pat turite nuspręsti, kaip auginsite savo daržoves. Šiuo metu labai populiarus daržininkystės sprendimas – pakeltos lysvės, kadangi jos atrodo estetiškai ir tvarkingai. Todėl turite nuspręsti, ar šiltnamyje daržoves auginsite tiesiai ant žemės, ar formuosite pakeltas lysves. Auginti galima ir specialiuose maišuose, vazonuose ar dėžėse. Turite žinoti, kad pakeltos lysvės ir kiti auginimo sprendimai reikalauja daugiau dėmesio laistant ir jeigu naudojate trąšas – tręšiant, nei auginimas tiesiai ant žemės.

Ką auginti šiltnamyje?

Šiltnamyje galima auginti viską: salotas, svogūnus, ridikėlius, bulves, pupeles, prieskonines žoleles, pomidorus, agurkus, paprikas ir daug kitų daržovių. Svarbiausia, pasirinkti tinkamus. Skirtingoms daržovėms reikia skirtingų augimo sąlygų, todėl turite pasidomėti, kokios sąlygos palankiausios Jūsų norimoms daržovėms auginti. Reikėtų išsiaiškinti, koks tinkamiausias dirvos tipas, kokia optimaliausia temperatūra ir drėgnumas, kokio aukščio užauga augalai. Jeigu auginsite daržoves pirmą kartą, rekomenduojama pasirinkti panašias sąlygas mėgstančius augalus. Taip juos bus lengviau prižiūrėti. Taip pat nepersistenkite ir neperpildykite šiltnamio augalais. Turėdami per mažai erdvės augalai prasčiau dera.

Temperatūra, šviesa ir vanduo

Termometras ir drėgmės matuoklis yra prietaisai, kuriuos būtina turėti šiltnamyje. Kaip jau minėta, turite žinoti, kokia temperatūra ir drėgnumas yra optimaliausi Jūsų pasirinktiems augalams ir reikėtų šiuo parametrus palaikyti. Taip užauginsite gausiausią derlių. Automatizavus šiltnamį šiuos parametrus galima valdyti automatiškai. Taip pat reikėtų užtikrinti, kad į šiltnamį patenka pakankamas kiekis natūralios šviesos. Jeigu šviesos nepakanka, augalai gali pradėti skursti.

Šiltnamį reikia laistyti. Neleiskite žemei išdžiūti. Kai kuriems augalams reikia daugiau vandens, kai kuriems – mažiau. Tai normalu, todėl pasidomėję jų poreikiais būsite tinkamai pasiruošę. Jeigu neįsirengėte automatizuotos laistymo sistemos, šiltnamį gali tekti laistyti kelis kartus per dieną, priklausomai nuo oro sąlygų.

Šiltnamiai internetu

Internetinėje parduotuvėje b-a.eu prekiauja įvairių tipų šiltnamiais, jiems skirta įranga ir įvairiomis kitomis sodo ir daržo prekėmis. Siūlomų šiltnamių įvairovė didelė, todėl tinkamą produktą ras ir profesionalūs daržovių augintojai ir pradedantieji. Renkantis šiltnamį internetu galima pakankamai dėmesio skirti tinkamiausio produkto paieškai, pasidomėti išsirinkto modelio privalumais ir trūkumais. Pritrūkus informacijos ar kilus papildomiems klausimas, galima susisiekti su internetinės parduotuvės konsultantais, kurie maloniai atsakys į visus iškilusius klausimus, taip pat papasakos apie akcijas ir nuolaidas taikomas šiltnamiams. Išsirinkus ir užsisakius norimą šiltnamį jis bus pristatytas tiesiai į Jūsų namus bet kurioje Lietuvos vietoje. Pristatymas gali užtrukti nuo kelių darbo dienų iki dviejų savaičių. Tai priklauso nuo modelio, kurį išsirinkote.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top