Home
You Are Here: Home » Įdomybės » Kompiuterių pelės ir jų skirtumai

Kompiuterių pelės ir jų skirtumai




Ar įmanoma kompiuteriu dirbti be kompiuterinės pelės? Tikrai taip. Tačiau tai yra labai nepatogu. Na nebent turite nešiojamąjį kompiuterį su lietimui jautriu plotu, skirtu valdyti pelės kursorių. Bet jei naudojate stalinį kompiuterį, be pelės neišsiversite. Ji skirta naviguoti po kompiuterio ekraną, pažymėti, atidaryti ir perkelti failus, naršyti internete. Todėl kone visi žmonės, besinaudojantys kompiuteriais, neįsivaizduotų darbo be kompiuterio pelės. Ir kai ateina metas išsirinkti ir nusipirkti naują pelę, ne vienam kompiuteriais nesidominčiam žmogui, susisuka galva. Kuo gi skiriasi kompiuterių pelės, kainuojančios vos kelis eurus ir tos, už kurias prašoma pakloti daugiau kaip 100 eurų?

                  Iš tiesų, kompiuterio pelių pasirinkimas yra didžiulis: https://www.b-a.eu/c2083/Peles. Galima šias prekes suskirstyti pagal kainos didėjimą ir gerai matysite tas kompiuterines peles, kurių kainos atitinka jūsų norimą sumą. Verta žinoti, jog jei neketinate žaisti kompiuterinių žaidimų ar atlikti tikslumo reikalaujančių užduočių, jums nereikia žiūrėti į brangias peles. Pasirinkite pigesnes. Nebijokite, šiais laikais jau nebeteks rinktis tarp pelių su guminiais ratukais, kad ir kokią pigią pelę pasirinksite. Šiuolaikinės pelės yra optinės ir jokių senovinių ratukų nenori, todėl veikia gerokai tiksliau, patogiau, joms reikia mažiau rūpesčio. Pasižiūrėkime, kuo skiriasi kompiuterių pelės, į ką reikėtų apkreipti dėmesį renkantis naują pelę ir kiek pinigų pelei gali tekti išleisti.

                  Pelės, kainuojančios keliasdešimt eurų, skirtos tiems vartotojams, kurie jau žino, kodėl už šias peles verta tiek mokėti ir kam joms skirtos. Paprastam vartotojui užteks nusipirkti kompiuterio pelę daugiausia už 20 eurų. Kas ir taip yra nemažai, kaip tokiam mažam ir paprastam prietaisui. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, kai renkatės kompiuterio pelę?

                  Visų pirma, svarbiausia yra patogumas. Pelę dažnai tenka laikyti rankoje ne vieną valandą per dieną, todėl ji anatomiškai turi derėti prie žmogaus delno ir pirštų. Pelių formų ir dydžių būna tikrai įvairių, todėl reikia rinktis tą, kuri jums iš dizaino atrodo patogi. Na, nebent turite galimybę ją palaikyti rankoje – taip bus dar geriau. Pažiūrėkite, ar pelė yra glotni, o gal turi  įrantų, kurios jums kaip tik atrodo patogios? Pažiūrėkite į pelės ratuką. Kai kuri kompiuterio pelė turi liečiamą ratuką. Rinkitės pagal patogumą.

Kompiuterinė pelė

                  Ne ką mažiau svarbi ir pelės skiriamoji geba. Ji parodo pelės pajudėjimo tikslumo. Paprastai jo didelio nereikia, tačiau jei naudojate aukštos rezoliucijos monitorių, geriau rinktis kuo didesnės skiriamosios gebos pelę. Taip darbas bus daug paprastesnis ir patogesnis.

                  Pelės gali būti laidinės ir belaidės. Tad kam pirkti kažkokią pelę su ilgu laidu, jei galima tiesiog turėti pelę be laido? Belaidės pelę turi būti įkraunamos arba turi būti pakeisti jų elementai. Tai nėra didelis nepatogumas, tačiau visgi tam reikia skirti dėmesio ir laiko. Taigi, tiek laidinės tiek belaidės pelės turi pliusų ir minusų, todėl jūs galite rinktis pagal save.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top