Home
You Are Here: Home » Įdomybės » Miško pardavimas: paprastai ir pelningai

Miško pardavimas: paprastai ir pelningai
Pastaruosius keliolika metų sparčiai tuštėja Lietuvos kaimai, ir tą pastebi turbūt kiekvienas. Dar kaimuose gimę ir užaugę vaikai, išvykę studijuoti į didmiestį, daugeliu atveju gyventi į gimtuosius kraštus jau ir nebegrįžta. Ir šioje situacijoje naujai iškepti miestiečiai susiduria su kaime likusiais rūpesčiais – tai paveldėtomis žemėmis ir mišku. Jei žemes visi gan greitai stengėsi parduoti ir pamiršti visus su jomis susijusius rūpesčius, tai miško pardavimas po paveldėjimo dažniausiai trunka kur kas ilgiau. Daugelis tikisi, jog miško kaina ateityje tik augs, neįvertina jo priežiūros kaštų ir vėliau susiduria su papildomais rūpesčiais ar skubotu pardavimu pusvelčiui.

miskopardavimas.lt

Šiai problemai spręsti dabar turime puikią priemonę – miskopardavimas.lt portalas leidžia realiai įvertinti jūsų turimo miško kainą ir gauti realius pirkimo pasiūlymus. Iki šiol tiek jaunam miško savininkui, tiek jau ir pagyvenusiam, sugalvojus parduoti savo turtą, dažniausiai būdavo labai sunku. Jei pirkėjų ir netrūko internete bei rajoniniuose laikraščiuose, tai dažnai jie siūlydavo tokias kainas, kad jų pakakdavo vos pirkimo – pardavimo dokumentams sutvarkyti. Ypač kalbant apie jaunus, menkesnės vertės ir nedidelius miško sklypus. Potencialiam pirkėjui pasiūlius kainą ir raginant ilgai nedelsti daug miškų būdavo parduodama pusvelčiui. Laimei, dabar to išvengti kur kas lengviau.

Minėtame portale veikia sistema, leidžianti pasiūlyti savo mišką bene visiems Lietuvoje veikiantiems miško pirkėjams. Jie nepriklausomai įvertina jūsų turimą mišką ir siūlo jums kainą. Gavęs bent kelis ar keliolika tokių pasiūlymų galite išsirinkti geriausią kainą. Padaryti tą patį skambinant visiems pagal skelbimus rastiems miško pirkėjams, kiekvienam pasakojant, jog parduodu mišką tokio ir tokio amžiaus, tokioje tai vietoje, tokio ploto gali užtrukti ne vieną dieną. O jei dar pradedate derėtis, kiekvienam potencialiam pirkėjui tenka skambinti ne vieną kartą. Tikras galvos skausmas ir bereikalingi rūpesčiai. Tuo tarpu miskopardavimas.lt sistemoje visą tai atliksite vos per kelias minutes. Jeigu kas nors iš jūsų pažįstamų parduoda mišką, suskubkite jam pranešti apie naują patogią galimybę tą padaryti ir galbūt sutaupysite draugui ne vieną tūkstantį eurų.

Na o jei miško pardavimas vis tik jūsų nedomina ir tikitės vėliau iš jo turėti pinigų oriai pensijai, toje pačioje svetainėje galite rasti ir visas miškininkystės paslaugas siūlančių įmonių kontaktus. Gana dažnai mišku apsodinamos apleistos dirbamos žemės, o tam reikia specialios technikos. Keliolikos metų sulaukusį mišką reikia retinti, vėliau kartas nuo karto vėl prižiūrėti, galbūt atlikti sanitarinius kirtimus. Tad vienoje vietoje rasti visas su tuo susijusias paslaugas išties patogu.

Būtent įvairūs su miško priežiūra ir pardavimu susiję neaiškumai ir nepatogumai dažniausiai lemia gerokai per pigų turimo miško pardavimą. Savo darbuose ir buities rūpesčiuose paskendę miestiečiai, kur nors už šimto kilometrų turintis kelis hektarus miško, retai jį teprisimena, o prisiminę puola į stresą dėl vėluojančio jo valymo ir didelių to kainų. Tuo tarpu miškų supirkėjai arba įvairių miškininkystės paslaugų teikėjai tuo puikiai naudojasi – pamatę, jog susidūrė su reikalo neišmanančių žmogumi, savo paslaugas siūlo labai brangiai, arba suskuba sakyti, jog perku mišką brangiausiai ir kitų variantų nė neieškokite. O tai – didžiausia miško savininko klaida, kuri gali kainuoti ne vieną tūkstantį prarastų, o tiksliau – galimai negautų eurų už kur kas vertingesnį jūsų mišką nei siūlė pirkėjas.

Parduoda mišką

Na o tiems, kas galvoja, jog štai, susitaupiau pinigų ir perku mišką kaip investiciją ateičiai, taip pat verta prieš tai gerokai pasidomėti tiek rinkos kainomis, tiek su miško priežiūra susijusiais rūpesčiais. Jeigu jums kaimynas pasiūlė savo kelis hektarus pušyno už atrodytų labai patrauklią kainą ir jau beveik puolate jį pirkti, geriau neskubėkite. Vėl gi galite toje pačioje svetainėje pasitikrinti, o kiek gi už tą patį mišką pasiūlyti kiti miškų pirkėjai. Gali likti švelniai tariant nustebęs – jums pasirodžiusios labai pigios kainos galbūt nepasiūlys niekas, o gal geriausias pasiūlymas sieks vos pusę ar trečdalį to, ką jūs esate pasiruošęs sumokėti. O tai – puikus įrankis deryboms perkant mišką, kad jūsų investicija būtų tikrai pagrįsta. Patikėkite, miško priežiūrai vis tiek dar teks išleisti tikrai nemažai pinigų, tad kam permokėti jį perkant.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top