Home
You Are Here: Home » Įdomybės » Miško technika: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Miško technika: į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Įvairių miško darbų atlikimui visada gali praversti miško technika, kurios pasirinkimas yra tikrai labai platus. Medvežės, miško traukėjai ar kita įranga padės daug greičiau atlikti įvairius numatytus darbus, tačiau gana dažnais atvejais svarbiu klausimu tampa tai, kaip išsirinkti pačią tinkamiausią miško techniką. Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Medvežės

Renkantis medvežę visada yra svarbu tai, kad ši miško technika būtų tikrai kokybiška ir ilgaamžė. Būtent  dėl šios priežasties dėmesys krypsta į tai, koks yra medvežės gamintojas. Galima pasidomėti, kokių gamintojų medvežės yra sulaukusios paties palankiausio įvertinimo, ir tai padės daug paprasčiau priimti sprendimą. Kita svarbi medvežių savybė – tai šios miško technikos klasė. Pavyzdžiui, mažos medvežės yra pritaikytos miško retinimo ar plyno kirtimo darbams, o šių medvežių keliamoji galia paprastai yra nuo 9 iki 11 tonų. Vidutinio dydžio medvežės taip pat yra skirtos miško retinimo darbams, tačiau jų keliamoji galia yra didesnė (iki 13 tonų), o didelės medvežės yra pritaikytos dirbti net labai nepalankiomis miškininkystės sąlygomis, o šių medvežių keliamoji galia gali būti net iki 19 tonų.

Medkirtės

Renkantis medkirtę svarbu pasidomėti, kokių darbų atlikimui yra pritaikyta ši miško technika (pavyzdžiui, ji gali būti skirta ankstyvam miško retinimui ar kitų darbų atlikimui). Labai svarbu tai kad ši miško technika būtų pakankamai paprastai valdoma, tad tuomet, jei turėsite galimybę, išbandykite šią miško techniką, ir tai gali leisti paprasčiau apsispręsti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kokia yra medkirtės galia, kokios yra jos kuro sąnaudos,  ir t.t. Tuo atveju, jei rinksitės iš kelių jus dominančių medkirčių modelių, galite pasidomėti, kurios jų yra sulaukusios paties geriausio klientų įvertinimo, o tuomet, jei kiltų tam tikrų klausimų, tiesiog kreipkitės į specialistus, kurie padės paprasčiau apsispręsti, kokia miško technika galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu.

Miško technika

Miško traukėjai

Miško traukėjai – tai tokia technika, kuri yra pritaikyta paprastesniam medienos transportavimui. Renkantis tokią miško techniką dažniausiai yra vertinama tai, ar miško traukėjas yra pakankamai paprastai valdomas (tai itin aktualu dėl to, kad kartais tenka dirbti gana ilgai). Taip pat palanku pasidomėti, koks yra šios technikos galingumas, kokių gamintojų produkcija yra sulaukusi geriausių įvertinimų, ir t.t.

Miško technika neretai pasirenkama ir pagal jos kainą. Jei esate iš anksto numatę, kokią pinigų sumą galite skirti įvairios technikos įsigijimui, tokiu atveju produkciją galėsite rinktis pagal nustatytus įkainius, tačiau visada rekomenduojama pirmiausia įvertinti kitas svarbias technikos savybes. Jei numatytas biudžetas yra labai ribotas, tokiu atveju gali pasiteisinti naudota miško technika, o tuomet, jei ją teka naudoti gana retai, nesuklysite pasirinkdami miško technikos nuomos paslaugas.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top