Home
You Are Here: Home » Įdomybės » Patarimai fotografuojant derlių

Patarimai fotografuojant derlių
Ne taip jau ir retai matome, kaip ūkininkai ar tiesiog sodininkai didžiuojasi savo užaugintomis gėrybėmis nuotraukose. Yra net skelbiami konkursai, kas užaugins didesnį, sunkesnį moliūgą, arbūzą ar kokią kitą daržo gėrybę. Deja, tačiau gana dažnai nuotraukose matomos gėrybės neatrodo taip gerai, kaip norėtųsi. Kartais fotografuojant išgaunamos visai netikroviškos spalvos, kartais nesimato, koks iš tikrųjų didelis yra tas arbūzas ar moliūgas. Gal verta pagalvoti apie fotografo paslaugas? Atrodo, kas čia yra – tiesiog imi ir nufotografuoji, tai kas atrodo gražu ar verta gero kadro. Ir kalbame ne tik apie konkursines derliaus gėrybes, bet ir tiesiog apie įdomios formos daržoves, kurių kiekvienas prikasame kiekvieną rudenį ar tiesiog derliaus nuotraukomis, kuriomis norime pasidalinti su draugais.

                  Duosime kelis patarimus, kaip tinkamai nufotografuoti vieną ar kitą daržovę. Visų pirma, ko reikia – tai fotoaparatas. Na, apie fotoaparatus nelabai yra ką ir pasakyti, tiesiog fotografuojama, tuo kas turima. Žinoma, jei galite rinktis tarp tikrai gero fotoaparato ir telefono, pasirinkite pirmąjį variantą. Galbūt net nereiks ir fotografo paslaugų?

                  Labai svarbus dalykas, fotografuojant yra apšvietimas. Pasirūpinkite, kad apšvietimas būtų pakankamas – kitaip galite gauti išsiliejusias nuotraukas ar itin nekokybiškas. Taip pat svarbu, kad apšvietimas būtų tolygus. Venkite atspindžių ir tamsių vietų. Bene geriausias, apšvietimas, kokį galite turėti, tai dienos šviesa. Geriausia, jei yra apsiniaukę, tuomet ant fotografuojamo objekto krinta tolygi, išsklaidyta šviesa. Jei kai kurios vietos atrodo per tamsiai, joms apšviesti galite panaudoti paprastą popieriaus lapą. Nukreipus lapą į tamsesnes vietas, jis atspindės šviesą ir apšvietimas gausis tolygesnis, o nuotraukos – geresnės.

                  Taip pat, dažnu atveju yra svarbu mastelis. Net jei nesiruošiate pretenduoti į rekordus, o tiesiog norite parodyti draugams, kokią didelę bulvę užauginote – padėkite ją šalia daikto, kurio mastelis visiems suprantamas. Pavyzdžiui, daržovę galima fotografuoti delne, taip pat galima šalia mažesnių daržovių padėti monetą. Jei norite tikslesnio mastelio – tiesiog pridėkite liniuotę. Taigi, žinant, kaip fotografuoti, fotografo paslaugos gali būti ir nebūtinos. Tačiau jei pretenduojate į kokį prizą ar dalyvaujate konkurse, kartais visai verta investuoti šiek tiek pinigų ir pasamdyti profesionalų fotografą. Dažniausiai tai nesunku ir ne itin brangu – tiesiog reikės nugabenti daržovę į foto studiją.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top