Home
You Are Here: Home » Auginimas » Tujų auginimas

Tujų auginimas
tujų auginimas

Tujos yra kilusios iš Šiaurės Amerikos ir yra naudojamos kaip dekoratyvinis augalas. Tujų auginimas neretai yra pasirenkamas žmonių, kurie galvoja, jog tujos yra priežiūros nereikalaujantis augalas, tačiau taip nėra.

Šių augalų aukštis gali siekti net iki 25 metrų aukščio, todėl tujas reikia pastoviai genėti, trumpinti ir neleisti išsišakoti. Tujoms augant ir jų neprižiūrint augalas gali pradėti prarasti savo dekoratyvinę formą, todėl jas reikia karpyti. Apskritai, tujos nereikalauja išskirtinų sąlygų, gali iškęsti žemą temperatūra, atsparios daugumai ligų. Tačiau nereiktų pamiršti, jog per dideles sausras tujas vertėtų bent kiek nors palaistyti, kitaip tujos pradės džiūti.

Yra žmonių kurie yra alergiški tujų stipriam tujų kvapui ( esant arti arba jas genint ), todėl prieš sodinimą pirmiausia reikėtų išsiaiškinti ar šeimos nariai nėra alergiški.

Tujų auginimas sėklomis : į dėžutes sėklos patalpinamas pavasario pradžioje. Žemė turi būti puri ir lengva, geriausiai tiktų durpių ir komposto mišinys. Sėklos patalpinamos negiliai nei 1 cm, po to dažnai laistoma, stebima oro temperatūra ir žemės drėgmė. Jei oras sausesnis, tuomet žemė džius greičiau. Daigai sodinami maždaug po 1 metų.

Tujų auginimas gali peraugti net į verslą, tik pirmiausia reikia žinoti kaip šiuos augalus realizuoti.

Tujų sodinimas : prieš pat sodinimą visada pagalvokite apie jūsų aplinkos vaizdą ateityje. Jei ruošiatės sodinti gyvatvorę tuomet turite apsispręsti ar sodinti viena ar dviem eilėmis. Nepadauginkite tujų, nes po 10-15 metų dvejomis eilėmis sodinamos tujos pasidarys labai tankios, pasidarys sunku genėti ir išlaikyti jų formą.

Iš lysvių paimtos tujos sodinamos vasaros pabaigoje – ankstyvą rudenį, o iš vazonų bet kuriuo sezono metu. Jei sodinate nederlingoje žemėje iškaskite didelę duobę ir pripilkite į ją derlingos žemės, jei tuja silpna galite įkaltį kuolą, kuris prilaikys tują. Nepamirškite įdėti organinių trąšų, durpių ar kitos organikos. Saugokite tujų šakneles nuo perdžiuvimo. Jei sodinate 2 eiles, tuomet tarpai turi būti 2 metrai, to daryti nepatarčiau, nes laikui bėgant tujos augs, reiks genėti ir reikės įdėti daug darbo.

Imant tujas iš vazonų stenkitės nekratyti, geriausia sodinti su visu vazono turiniu. Sodinti į tokį gilį kokiame augo prieš tai. Nesodinkite giliai. Aplink tujas suformuojame atitvarą, jog neišbėgtų liejamas vanduo. Žemė aplink išvaloma, patrypiama. Pamulčiuojame kompostu ar durpėmis. Gausiai palaistome, jei oras sausas ir be lietaus nepamirštame laistyti. Prieš pat žiemos šalčius taip pat gausiau laistykite.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top