Home
You Are Here: Home » Sveikata » Ispaninio šalavijo sėklos

Ispaninio šalavijo sėklos
Galbūt apie ispaninio šalavijo sėklas girdėti dar neteko. Na ir nieko nuostabaus, nes Lietuvoje šias sėklas duodantis augalas neauga ir nėra plačiai žinomas. Tačiau šiandien vis daugiau ir daugiau žmonių susipažįsta su šiomis sėklomis bei savo kailiu išbando jų teikiamą naudą.

Taigi, kuo šios sėklos ypatingos? Ispaninio šalavijo sėklos – geriau žinomos kaip chia sėklos – yra iš Lotynų Amerikos atkeliavęs produktas, labiausiai žinomas dėl savo itin maistingos sudėties. Būtent dėl šios priežasties jos yra gavusios vadinamojo supermaisto statusą. Toks statusas neformaliai yra suteikiamas maisto produktams, kurie turi didžiulį vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų kiekį savo sudėtyje.

Kiek maistingos yra chia sėklos?

Kokios medžiagos ir kokie jų kiekiai slepiasi chia sėklų sudėtyje? Kaip ir kiti sėkliniai ar grūdiniai produktai, šios sėklos gali pasiūlyti didžiulį skaidulinių medžiagų kiekį, kurios padeda išsivalyti žarnynui ir palaiko gerą virškinimą. Vos su pusšimčiu gramų jūs galite gauti beveik visą skaidulų dozę, kurios organizmas reikalauja kiekvieną parą.

Panašiai yra ir su kai kuriais mineralais. Fosforo ir mangano yra tiek pat daug kaip ir skaidulų. Kitų mineralų yra mažiau, bet net ir jų galite gauti nuo ketvirtadalio iki pusės paros normos suvalgę minėtąjį pusšimtį gramų. Negalima nepaminėti ir to, kad chia sėklos yra nuostabus B grupės vitaminų šaltinis, kurie yra būtini norint palaikyti gerą nervinės sistemos veiklą.

Ispaninio Šalavijo sėklos

Tačiau ne tik tai suteikia šiam produktui supermaisto statusą. Jose aptinkama ir didelė koncentracija omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, kurios žmogaus organizme turi daugybę funkcijų. Nepamirškite, kad net daktarai rekomenduoja vartoti žuvų taukus (dėl juose esančių minėtųjų omega rūgščių), kaip imuniteto ir nervų sistemos stiprinimo priemonę! Net nekalbant apie šių medžiagų funkciją pašalinant cholesterolio perteklių iš organizmui.

Chia sėklos: pigus ir universalus supermaistas

Chia sėklos tikrai nėra vienintelis supermaistas ir galbūt nėra net nėra pats maistingiausas (bet vienas iš maistingiausių tai tikrai!). Galima kalbėti apie kanapių sėklas, goji uogas, maca and acai uogų miltelius – tai taip pat be galo maistingi produktai. Tačiau šios sėklos yra ypatingos tuo, kad skirtingai nei daugelis kitų maistingųjų produktų, jos yra nepalyginamai pigesnės. Pavyzdžiui, 100 gramų ekologiškų chia sėklų galima įsigyti vos už porą eurų, kai tuo tarpu aukščiau minėti produktai gali kainuoti nuo trijų kartų brangiau! Tuo tarpu ekvivalentus neekologiškų ispaninio šalavijo sėklų kiekis – net iki keturių kartų pigesnis!

Dar vienas šių sėklų privalumas yra jų neutralus ir neišreikštas skonis. Jei kiti maisto produktai turi savitą skonį, kuris gali patikti arba nepatikti, tai chia sėklos yra praktiškai beskonės. Todėl juos įtiks net ir išrankiausiems gurmanams: jomis galima pasigardinti salotas, įdėti juos į sveikuolišką kokteilį ar net įmaišyti į bet kokį padažą. Tokiu būdu nesugadinsite patiekalo skonio, bet gerokai praturtinsite jį maistingosiomsi medžiagomis.

Dėl visų šių priežasčių čija sėklos populiarėja ir patenka į vis didesnio rato žmonių akiratį.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top