Home
You Are Here: Home » Sveikata » Jonažolių nauda

Jonažolių nauda




Jonažolė, dažnai dar vadinama geros nuotaikos ingredientu, vis labiau įvertinamas ir sparčiai populiarėjantis augalas. Yra tikinčių, kad būtent ši vaistažolė yra ta stebuklingoji gamtos dovana nuo visų, mus ištinkančių negalavimų. Ir išties nesunku tuo patikėti, įsigilinus į visas jonažolės sudedamąsias dalis bei plačias panaudojimo galimybes praktiškai bet kurios ligos pažabojimui.

Liaudies medicinos šalininkai teigia, kad norint pajusti žolelių poveikį jas tenka vartoti ilgesnį laiką nei chemines piliules, bet dėl to galime būti tikri stabiliu, žymiai labiau koncentruotu į visą organizmą veikimu, mat žolynai dažnai pasižymi itin įvairia sudėtimi. Dabar, kai daugiau žmonių renkasi ekologišką maistą, ieško išgijimo gamtoje, pats metas būtų prisiminti, kas mūsų protėviams suteikdavo stiprybės bei padėdavo atgauti prarastas jėgas.

Taigi, jonažolė, nors ir iš pirmo žvilgsnio kukli, paprasta, trapi žolytė, tačiau viduje slepia nepaprastą, plieno tvirtumo galią bei tikrą sveikatos eleksyrą. Visgi nereikėtų pulti gerti arbatų litrais, nes sergant keliomis specifinėmis ligomis, kaip gastritas, aukštas kraujospūdis ar esant nėštumui, tai gali turėti ir neigiamų pasekmių. Geriausia po maždaug mėnesio kurso padaryti pertrauką vengiant ištisinio ir besaikio vartojimo, kitaip galite prisidaryti daugiau žalos nei naudos.

Geltoni jonažolių žiedai pažįstami daugeliui

Geltoni jonažolių žiedai pažįstami daugeliui

Jonažolių džiovinimas ir naudojimas

 

Kuo gi tokia ypatinga toji jonažolė? Visų pirma, joje gausu vitaminų C, P, flavonoidų, cholino, eterinio aliejaus. Taip pat esama mineralinių druskų, dervų, taninų, organinių rūgščių, fitoncidų.

Jei norite patys susidžiovinti jonažolės, atkreipkite dėmesį, kad labai svarbu tai daryti tinkamai, kitaip augalas praras visą savo gėrį. Geriausiai tam tinka nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotos patalpos su tinkamu vėdinimu ir 40 laipsnių ribos neperžengiančia temperatūra. Vėliau laikymo sąlygos labai panašios (tamsi, vėdinama vieta).

Beje, iš jonažolių galima pasidaryti  ne tik arbatų, nuovirų, bet ir aliejaus. Pakanka žiedus užpilti saulėgrąžų aliejumi bei, kartais pamaišant, porą savaičių išlaikyti tamsoje. Tada išpilstyti nepermatomuose buteliuose. Tai bus puiki priemonė esant praguloms, paviršinėms opoms, kitų žaizdų užgydymui.

Vienas kitas lašelis į nosį gali atstoti ir įprastus purškalus nuo slogos tik sutraukiančius gleivinę. Be to, tokiu mišiniu drąsiai galima tepti ir veido odą papildomam maitinimui bei apsaugai.

Tam tikrų patarimų galime duoti ir arbatų ruošime. Jomis geriausia mėgautis vakare, siekiant užtikrinti kokybišką miegą bei ramius sapnus. Taip pat įspėjame privengti jonažolių žolyno arbatą vartoti vasaros metu, nes šios vaistažolės pasižymi ir fotoaktyvumu, kas būnant saulės atokaitoje sukelia alergijas, o ir šiaip labiau mums ši arbata reikalinga šaltuoju metų laiku, kai pradedame jaustis pasyvesni, irzlesni, depresuoti.

Jonažolėje taip pat yra toks elementas kaip hipericinas, kurio dėka žmogus pradeda jaustis daug optimistiškiau, mat raminama nervų sistema, lengviau kovoti su psichologiniu išsekimu, apatija.

Be viso šio gydomojo poveikio, jonažolė dažnai rekomenduojama ir ligoniams patyrusiems insultą, įvairaus tipo galvos traumas. Taip pat labai gerai veikia esant nugaroms skausmams, nervų uždegimams, kitiems stuburo pažeidimams. Hipericinas dar gerai žinomas ir dėl stipraus antibakterinio poveikio. Mokslininkų įrodytas ne tik prieš infekcinis poveikis, bet ir tokių ligų kaip hepatitas ar net ŽIV pažabojimas.

Jonažolės randamos pievose ir laukuose

Jonažolės randamos pievose ir laukuose

Jonažolių arbatos ir nuoviras

 

Jonažolių arbatos – tikras išsigelbėjimas nuo šlapimtakių, tulžies pūslės, kepenų, žarnyno, virškinimo trakto sutrikimų. Pasigaminę nuovirą, turėsite puikų vaistą dantenų uždegimui, skausmui, kraujavimui, pūslelėms malšinti. Taip pat jonažolių arbata patartina praskalauti ir gerklę vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus kaip maudimas, tinimas, skausmas ar užkimimas. Tą daryti galima net jau ir esant tam tikriems susirgimams, pavyzdžiui, anginai. Jei vargina blogas burnos kvapas, vėlgi į pagalbą atskuba jonažolė, kurios jau ankščiau aptartas antibakterinis poveikis padeda išspręsti šį nemalonų rūpestį, galų gale efektyviai užkirsite kelią mikrobų dauginimuisi tarpdančiuose ir visoje burnoje.

Norite spindinčių, sveikų, itin tvirtų plaukų? Prieš trenkant galvą, skalavimui į vandenį įpilkite jonažolių nuoviro ir po kurio laiko tokių procedūrų tikrai nustebsite rezultatu.

Geltoni jonažolių žiedai matomi iš tolo

Geltoni jonažolių žiedai matomi iš tolo

Tokioje vonelėje galima palaikyti ir suskirdusias rankas ar nuospaudomis nusėtas kojas. Tikrą atgaivą pajusite po maudynių vonioje, pagerintoje jonažolių antpilais, dar geresnį efektą pavyks pasiekti užsipylus tokio nuoviro ant kūno po geros pirtelės.

Taigi, turbūt jau spėjote įsitikinti beribėmis jonažolių galimybėmis ir nepaprasta nauda mūsų sveikatai. Galbūt šimtus kartu praeidavote pro šį magišką augalą nė nesuvokdami koks jis reikšmingas, bet turėdami daugiau žinių, rodos, visiškai paprastame laukiniame žiedelyje atrasite išskirtinę aukso vertę.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top