Home
You Are Here: Home » Sveikata » TRX treniruotės – 5 priežastys, kodėl verta sportuoti su TRX

TRX treniruotės – 5 priežastys, kodėl verta sportuoti su TRX
TRX pratimai

  1. Greitas ir efektyvus viso kūno treniravimas.

Sportas su šia diržų sistema yra labai efektyvus norint pagerinti bendrą kūno fizinę formą.  Kiekvienas pratimas sukelią stresą kelioms raumenų grupėms vienu metu, ko pasekmė – vieno pratimo pagalba treniruojamos kelios raumenų grupės, kas yra sėkmės garantas norint per vieną treniruotę išdirbti visus jūsų kūno raumenis.

 

  1. Giliųjų raumenų vystymas.

Gilieji raumenys yra atsakingi už mūsų kūno stabilizaciją ir jėgos perdavimą judesio atlikimo metu. Kuo yra tvirtesni gilieji raumenys, tuo mūsų kūnas yra pajėgesnis išlaisvinti “tikrąją” jėgą, kuri reikalinga kūno balansui. Dažna problema treniruojantis sporto salėse, su svoriais, kad, daugiau mažiau, yra daromi raumenis izoliuojantys pratimai, kurie apriboja giliuosius raumenis nuo streso, kuris yra patiriamas pratimo atlikimo metu. Treniruojantis su svoriais yra būtina daryti bazinius pratimus, kurie apima daugumą raumenų grupių vienu metu, taip pat ir giliuosius raumenis, tačiau praktika rodo, kad dauguma atvejų į tai nėra atsižvelgiama. Treniruojantis su TRX diržais ši problema yra ganėtinai paprastai išsprendžiama, kadangi kiekvieno pratimo atlikimo metu jūsų kūnas balansuoja “gaudydamas” lygsvarą, kurią sukelią diržų nestabilumo efektas, ko pasekmė yra nuolatinis giliųjų raumenų įtraukimas į kiekvieno pratimo atlikimą. Nuolatinis giliųjų raumenų treniravimas leidžia pilnai įvaldyti savo kūno svorį, jį pajusti ir kontroliuoti, ko nepasieksite naudodami papildomus svorius su kuriais treniruojatės sporto salėse. Tokiose sporto šakose kaip kalistenika ar panašios sporto atšakos, kur pagrinde yra naudojamas savas kūno svoris, gilieji raumenys, ko gero, užima pirmąją vietą, nes be jų vystymo, tokie pratimai kaip: front lever, planche arba human flag būtų neįmanomi atlikti.

 

  1. Mažinamas riebalinio audinio sluoksnis

TRX diržų sistema yra puikus treniravimosi būdas siekiant atsikratyti nereikalingų kilogramų ir sumažinti riebalinio audinio sluoksnį. Kadangi trx pratimai dažniausiai yra daromi laikui, tai galima koreguoti pratimo atlikimo greitį. Be to, kaip jau minėta anksčiau, į darbą yra įtraukiami daugumą raumenų grupių, kas pagreitina nereikalingų kcal deginimą. Keičiant treniruotės ir pratimų atlikimo intensyvumą įgaunamas panašus efektas kaip atliekant, šiuo metu populiarias, HIIT treniruotes (ang. – High-intensity interval training). Dėka tokio proceso, po treniruotės jūsų kūnas įeina į „After burn“ rėžimą, kai kcal yra deginamos iki 48 val. po fizinio krūvio.

 

  1. Tinka bet kokios fizinės parengties ir bet kokio amžiaus Atletams.

Atletiskas.lt komanda išskiria unikalą TRX funkciją – pratimo sudėtingumo lygį galima pasirinkti pačiam, tiesiog keičiant kūno pasvirimo kampą TRX sistemos atžvilgiu. Dėl šio savybės su TRX gali sportuoti ir patyrę atletai ir pradedantieji, visi ras sau priimtiną pasipriešinimo kampą ir pratimo sudėtingumo lygį. Be to, bet kuriuo pratimo atlikimo metu sudėtingumo lygis gali būti keičiamas tiesiog žengus žingsnį į priekį ar atgal, išvengiant bereikalingo laiko gaišimo su kuriuo susiduriame sporto salėse, kai reikia perdėti svorius ant grifo, norint pasunkinti ar palengvinti pratimo atlikimą.

 

  1. Suteikia laisvę sportuoti kur norite.

Ar patikėtumėte manimi, jeigu pasakyčiau, jog galite sportuoti kopose su nuostabiu vaizdu į jūrą, o po treniruotės iškart šokti į ją ir išsimaudyti baltuose jūros pursluose. Jeigu netikite ir galvojate, kad toks variantas įmanomas nebent sportuojant brangiai kainuojančiose sporto salėse, įrengtose pliažuose, tai galite pakeisti savo nuomonę ir patikėti tuo. TRX nuostabumas yra tame, kad ši funkcinė diržų sistema gali būti pakabinta bet kur, kur tik rasite medžio šaką, skersinį, vamzdį ar bet kokį daiktą, alink kurį būtų galima apvynioti ir prikabinti TRX diržus. Bazinėje TRX Force diržų komplektacijoje rasite tokius įtaisus kaip: papildomas pakabinimo diržas bei durų inkaras, kurių pagalba funkcinę diržų sistemą galėsite pasikabinti vos ne bet kur, kur tik leis jūsų fantazija, pradedant parkuose ir baigiant ant daugiabučių stogų, arba tiesiog TRX užkabinus už durų  naudojant durų inkarą.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top