Home
You Are Here: Home » Sveikata » Vaisiai žmogaus mityboje

Vaisiai žmogaus mityboje




vaisiai

Vaisiuose yra žmogaus organizmui reikalingų medžiagų: cukrų, rūgščių, mineralinių druskų ir vandens. Jas mūsų organizmas lengvai įsisavina. Kai kurios iš jų, pavyzdžiui, organinės rūgštys, suaktyvina skrandžio sulčių sekreciją, todėl pagerėja virškinimas.

Iš būtinų žmogaus organizmui 25 vitaminų vaisiuose ir uogose randama 12. Daugiausia juose yra vitamino C (kartais net iki 20 mg%). Žmogui per dieną reikia apie 80 mg vitamino C.

Nustatyta, kad žmogui per metus reikėtų suvartoti 80-100 kg vaisių ir uogų. Dalį jų reikėtų vartoti šviežius, dalį – perdirbtus į sultis, kompotus, uogienes irk t. Vasarą (antroje birželio pusėje) pirmiausia sunoksta braškės, vėliau aviates, serbentai, agrastai, vyšnios. Pirmoje rugpjūčio pusėje jau būna slyvų ir net ankstyvųjų obuolių bei kriaušių. Visi šie augalai turėtų būti auginami kiekviename sode. Daugiausia reikėtų auginti žieminių obelų, nes jų šviežius vaisius paprastai galima ilgai vartoti – net ir žiemą.

4-5 žmonių šeimos sode patariama pasodinti 2 vasarines, 1-2 rudenines ir 5-6 žiemines obelis, 2-4 įvairių laiku sunokstančias kriaušes, 3-4 vyšnias ir trešnes, 3-4 slyvas, 10-12 krūmų juodųjų serbentų ir 60-70 kvadratinių metrų braškių.




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top