Home
You Are Here: Home » Sveikata » Vitaminas D

Vitaminas D
Turbūt daugeliui teko mistiškai girdėti, kad vitaminas D gaunamas iš saulės ir ypač šiaurietiškų šalių gyventojai turi šio vitamino trūkumą. Lietuva – nėra labiausiai saulėta šalis, tad nieko keisto, kad reikia kuo daugiau būti saulėje, kai tik egzistuoja tokios galimybės. Vitaminas D yra būtina sąlyga, kad žmogaus organizmas tinkamai įsisavintų kalcį, fosforą bei magnį. Pastarieji mūsų organizmui reikalingi kaip gyvybiškai svarbi forma be kurios negalėtume tinkamai funkcionuoti.

NAUDA

Mokslininkai vis dažniau akcentuoja, kad vitaminas D yra būtinas siekiant, kad žmogaus organizmas tinkamai funkcionuotų. Paprasčiausiai kol vienos medžiagos yra reikalingesnės, kitos – kiek mažiau. Pastaruoju metu šis saulės vitaminas pastatomas ant pjedestalo.

Vitaminas D padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį, taigi tai priemonė galinti užtikrinti, kad mūsų kaulai ir dantys bus tvirti. Tuo pačiu paskutiniu metu atlikti tyrimai rodo, kad šis vitaminas prisideda ir prie vėžinių ląstelių slopinimo. Kuo daugiau būsite ant saulės ir gryname ore – tuo didesnė tikimybė, kad vėžys netaps jūs draugu.

Vitaminas D

POREIKIS

Kad asmuo gautų visą reikalingą D vitamino dozę per parą – užtenka vos 10 minučių pabūti saulėje. Visgi, net ir toks trumpas laiko tarpas Lietuvoje ne visada realizuojamas, tad tenka ieškoti papildų, kurie gali užtikrinti, kad D vitamino kiekis bus optimalus.

Kai kuriais atvejais teigiama, kad žiemos metu visai gerai bent kiek nueiti į soliariumą, kadangi jame kaitinančios lempos gali užtikrinti vitamino gavimą. Tai nėra tiesa, kadangi dirbtinė šviesa to neteikia. Visgi, šiluma gerai nuteikia kūną ir paprasčiausiai tai būdas kiek pagerinti savo psichologinę būseną.

ŠALTINIAI

Vitaminas D daugiausia gaminamas būtent tik saulėje. Jeigu juntamas trūkumas – galima įsigyti vitaminų vaistinėse. Visgi, minimalius kiekius galima atrasti šiuose produktuose:

 1. riebi žuvis;
 2. jautiena;
 3. sūris;
 4. kiaušiniai;
 5. grybai;
 6. pieno produktai;
 7. grūdai ir kt.

Sūris

TRŪKUMO SIMPTOMAI

Tai, kad vitaminas D atrandamas tik specifinėje terpėje lemia, kad žmonės dažnokai susiduria su šios medžiagos trūkumu. Visgi, paprasčiausiai mano, kad tai ligos, kurios kilo dėl įvairiausių kitų veiksnių. Vitaminas D apima labai platų įvairiausių ligų spektrą. Paminėsime kelias – pagrindines, kurios dažniausiai išduoda, kad asmeniui reikėtų pradėti vartoti D vitaminą arba paprasčiausiai dažniau būti saulėje.

 1. Raumenų silpnumas gali būti susijęs su labai mažu vitamino D kiekiu, kuris paskatina žmogų paprasčiausiai prastai jaustis, nebegebėti atlikti elementarių fizinių veiksnių.
 2. Viena iš gripo atsiradimo priežasčių būtent ir yra vitamino D trūkumas. Aišku, čia labai daug ką lemia bendrai silpna imuninė sistema, tačiau net ir šio vitamino netinkamas kiekis gali paspartinti šios nemalonios ligos atsiradimą.
 3. Depresija – viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų dėl vitamino D trūkumo. Tačiau šiuo atveju reikėtų įvardyti, kad psichologinės problemos ir mažas saulės aktyvumas tiesiog du greta esantys veiksniai.
 4. Net ir aukštas kraujo spaudimas gali būti dėl per mažo buvimo saulėje.
 5. Galiausiai – diabetas, kuris šiuo metu į savo ligos ratą priima vis jaunesnius asmenis.

Sunku nustatyti, ar vitamino D kiekis jūsų organizme yra užtektinas. Paprasčiausiai rekomenduotume stebėti savo bendrą savijautą ir jeigu jaučiatės prastai – tiesiog įsigyti vitaminų papildus.

Žuvis

KITI ASPEKTAI

 • Vitamino D kapsulės kartais rekomenduojamos kaip antidepresantas.
 • Ilgalaikis vitamino D vartojimas gali būti toksiškas.
 • Kai asmuo yra pasitepęs su apsauginiu kremu nuo saulės – vitaminas D nesigamins.
 • Vitamino D trūkumas gaudžiai siejamas su prostatos vėžiu.
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top