Home
You Are Here: Home » Daržininkystė » Pomidorų auginimas: praktiniai patarimai

Pomidorų auginimas: praktiniai patarimai
Jeigu mėgstate pomidorus – tokiu atveju siūlome juos valgyti kuo dažniau, kadangi jie labai naudingi ne tik Jūsų širdžiai, tačiau ir visam kūnui. Tiesa, geri pomidorai yra tik tie, kurie yra ekologiški. Vietoj didelių investicijų, kurias tenka skirti į eko produkciją – siūloma jums pomidorus užsiauginti patiems. Jeigu turite žemės plotelį – tokiu atveju praktiškai turite viską, ko reikia. Žinoma, būtinas šiltnamis ir keli patarimai, kurie padės pomidorų augintojui jau patį pirmą kartą sėkmingai užsiauginti puikų derlių.

  • Pomidorams patinka saulė, tad kol auginate daigelius – labai svarbu rasti tokią vietą, kurioje bus kuo daugiau saulės, tad tuo pačiu pavyks pomidorus sėkmingai pradėti auginti dar namuose. Vėliau, kai jie keliauja į šiltnamį – dažniausiai su saulės trūkumų problemų jau nebėra.
  • Egzistuoja labai daug sėklų. Kartais sunku pasirinkti, kurios Jums labiausiai tinka. Bet kuriuo atveju paprasčiausias būdas yra nusipirkti pomidorą ir paprasčiausiai išėmus sėklas jas pasodinti. Tokiu atveju tikrai gausite tokius pomidorus, kokių norite.
  • Mulčiavimas yra būtinas, jeigu norite, kad pomidorai augtų puikiai. Šiltnamyje to daryti nereikia taip dažnai kaip auginant lauke, tačiau piktžolių panaikinimas tikrai prisideda prie geresnio pomidorų derliaus.
  • Persodinimo metu reikia pasistengti daigui suteikti kuo mačiau streso. Rekomenduojame nugnybti galiuką nuo šaknelių. Tokiu atveju sėkmingai sumažinamas patiriamas stresas ir persodintas augalas naujoje vietoje jaučiasi kur kas geriau ir dažniausiai kur kas sėkmingiau prigyja.
  • Labai svarbus ir saikingas laistymas. Kai kuriems atrodo, kad auginimo pradžioje reikia augalams suteikti galimybę kuo daugiau gerti. Tai nėra visiška tiesa, kadangi per didelis kiekis vandens gali būti ir yra toks pat žalingas, kaip kad ir per mažas kiekis. Taigi, saikas bet kuriuo atveju laimi ir gali užtikrinti kokybę.

Pomidorai labai naudingi Jūsų kūnui, tad siūlome pasinaudoti mūsų patarimais, kurie padės visą vasarą ir rudenį valgyti pačius skaniausius vaisus. Pomidorų auginimas šiltnamyje neturėtų būti darbas. Tai turi būti malonumas, kuris leis mėgautis skaniausiais vaisiais ištisus metus įvairiausiais pavidalais.

Pomidorų auginimas

Pasinaudokite kitų žmonių praktikoms ir patį pirmą derlių užauginkite greitai, paprastai ir sėkmingai. Knygos ir sodininkystės bei daržininkystės portalai internete gali padėti labai smarkiai. Internetiniai portalai tikriausiai šiandien jau yra tapę paprastesne ir priimtinesne informacijos apie sodininkystę paieškos sfera. O patarimų apie pomidorų auginimą ir priežiūrą ten – nors vežimu vežk.

 
Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top