Home
You Are Here: Home » Auginimas » Braškių auginimas

Braškių auginimas




 

 Braškių auginimas – daug darbo nereikalaujantis procesas

Braškių auginimas nėra sunkus, nes braškės greitai auga, dauginasi, jų nereikia gausiai ravėti, lengvai prigyja prie dirvos. Gana svarbu įdirbti dirvas kai jos jau yra išdžiuvusios, kad nesusidarytų grumstai, dėl to reikia vengti šlapių dirvų arimo. Kiekvienais metais dirvos braškėms specialiai ruošti nereikia, tiesiog jas patreškite.  Braškės mėgsta saulę, todėl jas sodinti nepatartina po medžiai, namo pavėsyje.

braskes

Braškės mėgsta šiek tiek rūgštinę dirvą 5 pH – 6,5 pH. Jei dirva yra per rūgšti braškių augimui, tuomet kalkinkite dirvožemį mažiausiai 1 – 2 metus prieš. Kaip ir beveik visiems augalams dirva turi būti laidi drėgmei ir orui. Jei dirva yra per daug biri, smėlinga, tuomet patartina padauginti organinių trąšų ( mėšlo, komposto ), dažniau lieti, tuomet atsiras daugiau humuso. Jei braškių augimo laikotarpiu kritulių iškrenta mažiau nei įprastai, tuomet braškes reikia lieti vandeniu, tačiau ne šaltu, nes tai erzina augalą.

Norint išvengti piktžolių ravėjimo yra puiki išeitis – saulės spindulių nepraleidžianti plėvelė. Šioje plėvelėje yra iškerpamos skylės braškėms, o tuomet uždengiamos taip, jog matytųsi tik braškės ir 10-15 cm apie jas. Norint apsaugoti braškes nuo perkaitimo, patartina plėvelę uždangstyti šiaudais, geriausia arti augalų, ar aplink augalą.  Patartina dirvožemį prieš tai patrešti.

Braškių auginimas yra daug sunkesnis vėjuotuose vietovėse, nes vėjas pažeidžia augalo lapus, dirva greičiau išdžiūva, išpusto sniegą žiemą, dėl to augalas gali užšalti. Jei braškes auginate ant šlaito, tuomet labiausiai tinka vidurinė šlaito dalis.

braskes

Patarimai auginantiems braškes :

1. Išpurenkite, sutvarkykite ir patreškite dirva kompostu, mėšlu.

2. Braškių daigų sodinimas vyksta balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Priklausant nuo temperatūros.

3. Stebėkite, jog braškėms netrūktų kalio ir azoto.

4. Niekada nepikuokite, tuomet derlius bus daug mažesnis nei įprastai.

5. Likus keletai dienų iki persodinimo nepamirškite daigus gausiai lieti vandeniu.

6. Pašalinkite braškių ūsus.

7. Atrinkite tik sveikus, gerai išsišakojusius braškių daigus.

8. Daigus prižiūrėkite  nuo piktžolių, jei neturite laiko ravėti ir tingite, naudokite plėvelę.

 

 




Visos teisės saugomos. © 2011 Agronomija.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Agronomija.lt sutikimą.

Scroll to top